שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

לאומי פרטנרס מעניק המלצת תשואת יתר לחברה לישראל

מחיר היעד שמעניקה לאומי לחברה של עידן עומר עומד על 963 שקלים, אפסייד של 39.5% על מחיר המניה בשוק; "השקעה בחברה לישראל, כמוה השקעה ממונפת בכיל ומושפעת מתנודות מניית כיל לשני הכיוונים"

גולן חזני 14:3002.01.20
לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של בנק לאומי, העניק לחברה לישראל שבשליטת עידן עופר המלצת Outperform (תשואת יתר) עם מחיר יעד של 963 שקל למניה, אפסייד של 39.5% על מחיר המניה בשוק. "הפער בין שווי השוק של האחזקות הסחירות לבין שווי השוק של החברה לישראל עומד על כ39% . על כן, המלצתנו על החברה לישראל היא Outperform. עוד מציינים בלאומי כי "השקעה בחברה לישראל, כמוה השקעה ממונפת בכיל ומושפעת מתנודות מניית כיל לשני הכיוונים" כתבו האנליסטים של לאומי פרטנרס.

 

עוד ציינו בלאומי פרטנרס כי "החברה לישראל פועלת באמצעות שני תאגידים מוחזקים עיקריים: כימיקלים לישראל (כי"ל) ובתי הזיקוק לנפט (בזן). על מנת לצמצם את התלות בגורמים אקסוגניים (ברובה, החברה לישראל שתלויה במרווחי הזיקוק ובמחיר האשלג), החברה מתכננת למכור, בטווח הארוך, את בתי הזקוק בהעדפה לרוכש אסטרטגי. גם בכיל נעשים צעדים על מנת לגוון את מקורות ההכנסה, ולהוריד את התלות במחיר האשלג ע"י הרחבת תחומי הפעילות"

 

החברה לישראל פרסמה לאחרונה תוכנית אסטרטגית אשר נועדה להתוות קווים מנחים ליישום פעילות ההשקעות. בהתאם לתוכנית, בכוונת החברה לבסס פעילות השקעה שתכלול יצירת פרוטפוליו באמצעות ביצוע השקעות בסדר גודל שבין 70- 100 מליון דולר אשר מתמקדים בשוק הישראלי והאירופאי. בנוסף, בכוונת החברה להשקיע בחברות בהן תהיה לחברה השפעה על עסקיהם )שאינה בהכרח שליטה(. סה"כ היקף השקעה הינו בטווח שבין 350 500 מליון דולר אשר יושקעו במדורג במשך השנים הקרובות.

 

ההשקעה תהיה בחברות מבוססות ובשלות עם רמות מינוף סבירות. החברה תתמקד בסקטורים: מזון, חקלאות, בריאות אשר בעלות פוטנציאל להשתלב עם טכנולוגיות חדשניות. ההשקעה הראשונה צפויה לעמוד בטווח שבין 70 100 מליון דולר ואינה תלויה במכירת בז"ן, כאשר הכוונה היא, לאחר מכן, להמשיך ולהשקיע לאחר מכירת בזן.

 

 

עידן עופר עידן עופר צילומים: בלומברג

x