$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

BOL פארמה - הראשונה לקבל תקן המאפשר יצוא קנאביס לאירופה

המנכ"ל תמיר גדו: "רק 5 חברות קנאביס רפואי בעולם מחזיקות בכל שרשרת הייצור ובתקן האירופי, ו-BOL הצטרפה אליהן"

צלי גרינברג 21:4201.01.20

חברת הקנאביס הרפואי BOL Pharma קיבלה תעודה המסמיכה אותה לתקן ייצור מוצרי קנאביס רפואי לפי התקן האירופי EU-GMP, הנדרש ליצוא מוצרים למדינות האיחוד האירופי. בכך הפכה לחברת הקנאביס הרפואי הישראלית הראשונה המחזיקה בתעודה.

 

תמיר גדו, מנכ"ל BOL, אמר לכלכליסט, כי "רק 5 חברות קנאביס רפואי ברחבי העולם מחזיקות בכל שרשרת הייצור ובתקן האירופי, ו-BOL הצטרפה אליהן. הדבר מהווה יתרון על פני כל שאר החברות הישראליות הפועלות בתחום ביכולת שלנו להתחיל לביסוס היכרות השוק האירופי עם מוצרינו".

 

תמיר גדו תמיר גדו צילום: גדי קבלו

 

לפני כחודשיים דיווחה חברת פנאקסיה ישראל, הנסחרת בבורסה בתל אביב, כי עברה בהצלחה ביקורת של מבדק לקראת קבלת התקינה האירופית, אך הוסיפה כי נדרשו לה השלמות עד לקבלת ההסמכה הסופית, עליהם עדיין לא דיווחה.

 

כיום אין התאמה בין תקן הייצור הישראלי (IMC-GMP) לבין זה האירופי (EU-GMP), ולכן חברות הקנאביס הרפואי הישראליות המבקשות לייצא לאירופה נאלצות להשקיע השקעות נוספות כדי להכין את מפעליהן גם לתקינה האירופית, בנוסף לזו הישראלית.

 

לפני 3 ימים דיווחה חברת החקלאות עמיר שיווק כי התאגיד המשותף שהקימה יחד עם ליאון קופלר, בעל השליטה בסופרפארם, להשקעה ב-BOL, ישקיע 3.2 מיליון דולר נוספים בחברת הקנאביס הרפואי.

 

ההשקעה העלתה את אחוז האחזקה של התאגיד המשותף לכ-34% ממניות החברה, לעומת כ-25% שהתאגיד החזיק לפני כן. עמיר שיווק, שבבעלות התאחדות האיכרים, מחזיקה ב-66.66% מהתאגיד המשותף וקופלר מחזיק בשליש הנותר.

 

BOL מתכננת לצאת להנפקה במהלך המחצית הראשונה של 2020, לאחר שניסיון ההנפקה הקודם שלה לפני כחצי שנה, במסגרתו ניסתה להנפיק לפי שווי של מיליארד דולר בבורסת קנדה, לא צלח.

 

x