$
בורסת ת"א

בפעם הרביעית תוך שנה: סגן בכיר פורש מרשות שוק ההון

עבד חסדייה, סגן בכיר לממונה על שוק ההון משה ברקת, הודיע שיפרוש מתפקידו בסוף החודש לאחר 13 שנה ברשות שוק ההון; בשנה החולפת פרשו גם הסגנים יואב גפני, הראל שרעבי ואסף מיכאלי - שלושתם התמודדו על תפקיד הממונה והפסידו למשה ברקת

רחלי בינדמן 12:2701.01.20
עבד חסדייה, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פורש מתפקידו לאחר 13 שנים ברשות שוק ההון.

 

חסדייה (35), ששימש בתפקידו האחרון סגן בכיר לממונה על שוק ההון וראש חטיבת הפיקוח, הודיע על החלטתו לפרוש מתפקידו בסוף חודש ינואר.

 

עבד חסדייה עבד חסדייה צילום: דוברות רשות שוק ההון

 

 

מדובר בפרישה רביעית משמעותית ברשות שוק ההון תוך פחות משנה, אחרי עזיבת הסגנים יואב גפני, הראל שרעבי ואסף מיכאלי. שלושתם התמודדו על תפקיד הממונה לשוק ההון, אך הפסידו למשה ברקת שנבחר ומכהן בתפקיד.

 

חסדייה הוא בן המנהלים הבכירים והמוערכים ברשות והוביל את הקו הלא מתפשר מול שלמה אליהו בפרשת מינוי ועדת הדירקטוריון להידוק הפיקוח על ההנהלה במגדל וכן מול לוי רחמני באיילון.

 

במהלך השנים מילא חסדייה תפקידי ניהול רבים ברשות ועסק בכל מגוון התחומים שבהם הרשות עוסקת. בתפקידו האחרון היה ממונה על חטיבת הפיקוח, המפקחת על פעילות הגופים המוסדיים וריכז את הטיפול בממשל תאגידי, בטכנולוגיות מידע, בביטוח משנה, במידע ודיווח, ברישוי מוסדיים וסוכני ביטוח ובאכיפה.

 

חסדייה הוביל מהלכים משמעותיים ברשות שוק ההון וביניהם הר הכסף (המנוע לאיתור חסכונות פנסיוניים ופוליסות לביטוחי חיים), מודל חיסכון מותאם גיל (המודל החכ"מ) והקמת קופות הגמל להשקעה.

 

ברקת מסר: "עבד הוביל בכישרון, חריצות ובשיקול דעת ראוי להערכה את הנושאים שבניהולו. הייתה לו תרומה משמעותית לתהליכים חשובים ומרכזיים ברשות. אני מאחל לו הרבה הצלחה בהמשך הדרך".

x