$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מדיוי תרכוש כמחצית מפעילות האי קומרס העתידית של לארי קינג תמורת כ-5 מיליון דולר

החברה חתמה על הסכם לתשלום כ-3 עד 5 מיליון דולר עבור כ-40%-50% מחברת SHI, פלטפורמת המכירות האינטרנטית לגיל השלישי שקינג הקים עם שותפים

צלי גרינברג 08:4201.01.20

חברת הקנאביס הרפואי מדיוי, הנסחרת בבורסה בתל אביב, חתמה על הסכם לרכישת כ-40%-50% מ-SHI, פלטפורמת המכירה האינטרנטית של שדרן הטלוויזיה והרדיו היהודי-אמריקני לארי קינג (Larry King) שצפויה להיות מושקת בקרוב. התמורה בעסקה עומדת על בין 3 ל-5 מיליון דולר.  

SHI הוצגה לאחרונה למשקיעים במסגרת מצגת שהציגה פנינה רוזנבלום בכנס משקיעים לקראת הנפקת מניות ראשונה לחברת הקנאביס שלה – PRC. רוזנבלום ציינה כי חתמה עם פלטפורמת האי קומרס (E-Commerce) של קינג על הסכם הפצת מוצרי ה-CBD של חברתה.

 

מדיוי מחזיקה בשלד ציבורי של חברה נכדה בשם 'מדיוי US', הנסחר בבורסה המשנית של ניו יורק (OTC), שכיום פועלת לגיוס 4 מיליון דולר, אותו מוביל שחקן ומאמן הכדורגל טל בנין, לפעילות קוסמטיקה. במסגרת העיסקה בנין עתיד לקבל כ-3% ממניות מדיוי US, והפלטפורמה של קינג צפויה לשרת את מוצרי החברה בארה"ב.

 

מדיוי הישראלית רכשה ב-28 לינואר 2019 שליטה (65%) בחוות קנאביס רפואי בערבה, שהחלה בבניית חממות על כ-20 דונם, וקיבלה היתר לשימוש חורג למשך 5 שנים להפעלת החווה. בנוסף, החברה מחזיקה בחברה מקדונית הפועלת כחווה לגידול צמח הקנבוס (המפ), וחתמה על הסכם לרכישת 85% מחברת 'מ.מסטיקס', יצרנית ויצואנית של גומי לעיסה, הפועלת יחד עם חברת יישום – חברת מסחור הידע של האוניברסיטה העברית, למחקר ופיתוח מוצר בתחום הדנטלי.

 

בחודשים האחרונים מתנהל דין ודברים בין מסטיקס לבין חברת הביטוח שלה לגבי תשלומים הנוגעים להצפה שהחברה חוותה במפעל. במסגרת זו מדיוי דיווחה חברת הביטוח טוענת שמדובר בחשש לתביעת מרמה, בעוד מדיוי עצמה טענה כי חברת הביטוח מנסה להתחמק מתשלום וכי היא תמשיך לפעול להשבת זכויותיה הביטוחיות.

 

לארי קינג לארי קינג צילום: גטי אימג'ס

x