$
בורסת ת"א

יצחק שניברג ימונה למ"מ מנכ”ל חלל תקשורת

יחליף את המנכ"ל הוותיק דוד פולק שפורש מחר; שניברג שימש עד כה כמשנה למנכ"ל; בסוף אוקטובר הודיעה החברה על מו"מ לסיום כהונתו של פולק שכיהן 24 שנים - מראשית דרכה של החברה

אביאור אבו 14:2731.12.19

חלל תקשורת עדכנה הבוקר (ג') כי מנכ"ל החברה דוד פולק יסיים את תפקידו מחר - הדירקטוריון מינה את יצחק שניברג, המכהן כיום כמשנה למנכ"ל, לתפקיד ממלא המקום. עדכון זה מגיע בהמשך להודעת החברה מסוף אוקטובר לגבי מו"מ לסיום כהונתו של פולק.

 

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דירקטוריון החברה הודה לפולק (67) על כהונתו במהלך 24 השנים בהן כיהן כמנ"כל החברה ואיחל בהצלחה לשניברג. פולק כיהן כמנכ"ל חברת שירותי הלווין מראשית דרכה, מאז שיגורו של הלווין עמוס 1 ב-1996. תחת הנהלתו, מניות החברה הונפקו בהצלחה בבורסה, וב-2005 היא הפכה לחברה ציבורית.

 

 

יצחק שניברג ממלא מקום מנכ"ל חלל תקשורת יצחק שניברג ממלא מקום מנכ"ל חלל תקשורת צילום: רפאל מזרחי

 

חלל-תקשורת מספקת כיום שירותי תקשורת לוויינית ללקוחותיה ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה, באמצעות הלוויינים עמוס 3, עמוס 4 ועמוס 7. באוגוסט שיגרה החברה, מאתר השיגור בקייפ קנברל שבפלורידה, את הלוויין עמוס 17, שיוצר על ידי חברת בואינג ונועד לתת מענה לעלייה בפעילות התקשורת ביבשת אפריקה.

 

כיום נמצאת השליטה (54%) בחלל תקשורת בידי מזרחי טפחות, כלל, מנורה מבטחים, פסגות ואלטשולר שחם, שמימשו את השעבוד שניתן להם על מניות אלו בעקבות הלוואה של 800 מיליון שקל שהעניקו ליורוקום נדל"ן, שכמו חלל תקשורת - הייתה גם היא בבעלות שאול אלוביץ'. את הגופים הללו מייצג עו"ד חגי אולמן, המשמש כנאמן.

x