$
ביטקוין

"ממציא הביטקוין": אין לי גישה למטבעות בשווי 3 מיליארד דולר

בית משפט בפלורידה הורה לקרייג רייט האוסטרלי, שטוען שהוא הממציא של המטבע הקריפטוגרפי, להעביר מחצית מהונו בביטקוין לעזבונו של שותפו לשעבר - אך הוא טוען שלא יוכל לעשות זאת בקרוב

שירות כלכליסט 09:3428.12.19

האיש שטוען שהוא הממציא של הביטקוין, והתבקש על פי צו של בית משפט להחזיר קרוב ל-3 מיליארד דולר מאחזקותיו במטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר בעולם, אמר כי יתכן ולא יוכל לעשות זאת בזמן הקרוב.

 

בהצהרה שמסר לבלומברג ניוז, אמר קרייג רייט כי הוא "לא יכול להיות בטוח שלבסוף יגיע מידע" שיעזור בזיהוי המטבעות שהוא צריך לחלוק בעקבות מחלוקת משפטית. המדען האוסטרלי הוסיף כי לא אמר ש"מפתחות פרטיים" למטבעות אלו יהיו זמינים או בשימוש בחודש הבא.

 

מוקדם יותר השנה, שופט בפלורידה קבע שרייט הגיש מסמכים כוזבים ושיקר במחלוקת המשפטית. הוא פסק כי דייב קליימן המנוח הוא הבעלים של מחצית מהביטקוין שכרה רייט במהלך 2013, ושל חצי מכל הקניין הרוחני שהוא יצר. בזמנו, מחצית מהביטקוין הוערכה בארבע מיליארד דולר, אך מאז ערכו של המטבע הקריפטוגרפי צנח. המבחן האולטימטיבי יהיה האם רייט מסוגל להעביר את הביטקוין לעיזבונו של שותפו לשעבר.

קרייג רייט קרייג רייט צילום: BBC News

 

 

רייט הוא אדם שנוי במחלוקת - רבים בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים מאמינים שהוא אינו הממציא של הביטקוין ושאין ברשותו אחזקות נרחבות. עדיין, כמה משקיעים העלו חששות שברשותו מצבור גדול של מטבעות, בסך 6 מיליארד דולר חסומים, שיכולים בסופו של דבר להשפיע על השוק. "אני לא מתכוון לזרוק את הביטקוין של משפחתי כמו שכמה אנשים חשבו או קיוו, מאחר וזה יפגע בהרבה אנשים בתעשייה", אמר רייט.

 

השופט מצא "ראיות ברורות ומשכנעות" שעדותו של רייט הייתה "שקרית במכוון". כך מסר וואל פרידמן, האחראי על עזבונו של קליימן. עמדת התובעים הייתה תמיד שלרייט יש גישה לביטקוין ושכעת שום "שליח אגרות חוב" לא צריך להגיע אליו בכדי שיקבל גישה, הוא הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x