$
בורסת ת"א

אינטרנט זהב תהפוך לחברת קנאביס - אבל לא של פנינה רוזנבלום

החברה פירסמה הערב שהצעתו של פעיל שוק ההון יונה לוי לרכישת השלד הציבורי שלה תמורת שווי כולל של 8.5 מיליון שקל זכתה. יונה לוי: "הנושים בחרו את ההצעה האפקטיבית היחידה שעמדה לרשותם. לשלד תיכנס פעילות פארמה או קנאביס שאבחן בהמשך הדרך"

צלי גרינברג 21:1826.12.19

חברת אינטרנט זהב דיווחה הערב (ה'), כי הצעתו של יונה לוי, יו"ר חברת הקנאביס הרפואי הציבורית 'אינטלקינה', לרכישת השלד הבורסאי הדואלי שלה, הנסחר בבורסות תל אבייב ונאסד"ק בארה"ב, תמורת שווי כולל של 8.5 מיליון שקל, קיבלה את מירב הקולות ונבחרה כהצעה הזוכה.

 

 

לוי מסר לכלכליסט, כי "הנושים בחרו את ההצעה האפקטיבית היחידה שעמדה לרשותם. לשלד תיכנס פעילות פארמה או קנאביס שאבחן בהמשך הדרך. לגבי מסחר החברה בנאסד"ק, היות והחברה דואלית, איני צופה בעיה בעניין זה בהיבט הקנאביס, כיוון שיש פעילויות קנאביס שעוסקות במחקר ופיתוח של מוצרי cbd, שהם מרכיב בקנאביס שכבר אושר פדראלית, ולכן אין בעיה להכניסם לנאסד"ק".

מה דעתך על מניית אינטרנט זהב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

גורמים בשוק ההון מוסרים, כי לוי ינסה, ככל הנראה, להכניס לאינטרנט זהב כמה מהפעילויות שבהן הוא מעורב או מחזיק, וביניהן: פעילותה של חברת 'אלויט', הפועלת לייצור מוליכים בתעשיית הפארמה; חברת הקנאביס 'קנאלה', הפועלת לפיתוח מוצרי פארמה מבוססי קנאביס לטיפול בסימפטומים של מחלת האפילפסיה; ופעילויות קנאביס ופארמה נוספות שעימן בא במגע מאז שהשתלט על 'אינטליקנה' הציבורית.

 

במסגרת העסקה המוצעת, לוי ירכוש את מניות השלד תמורת 4.25 מיליון שקל, ורק בהנחה ויצליח ליצוק פנימה פעילות שתאפשר לחברה להמשיך ולהיסחר ברשימה הראשית, ולא להפוך לחברת מעטפת (חברה ללא פעילות הנסחרת ברשימת השימור של הבורסה לניירות ערך), הוא ישלים לנושים 4.25 מיליון שקל נוספים.

קנאביס קנאביס צילום: רויטרס

 

 

שווי השלד שהעמיד לוי עורר תמיהה בקרב שאר המציעים, שאחד מהם אף אמר לכלכליסט: "אנשים השתגעו. אין שלד ציבורי ששווה את המחיר הזה". לוי העלה את השווי במסגרת הצעה משופרת שהגיש, לאחר שאחד מהמציעים המתחרים בשם חיים אוחנה, הגיש הצעה שהייתה גבוהה בכ-150 אלף שקל בלבד מההצעות העיקריות שהתחרו עת תחילת ההצבעות ב-16 בדצמבר השנה. הצעתו של אוחנה עמדה על שווי כולל של כ-6.5 מיליון שקל, לעומת המתחרות, אחת מהן של לוי, שעמדו על 6.35 מיליון שקל כל אחת.

 

עם זאת, הייתה זו דווקא הצעתו של אוחנה שאפשרה בסופו של דבר ללוי לזכות בשלד, שכן הצעתו גרמה לחברה לבטל את ההצבעות שהחלו יומיים קודם לכן, והתחילה אותן מחדש, תוך מתן אפשרות לשאר המציעים לשפר את הצעתם הקודמת.

 

לפני הצעתו של אוחנה נטו הנושים לכיוון המתחרה העיקרית של לוי - ההצעה של פעילת שוק ההון ליאת בידס, הבעלים של Upstream Capital, שהציעה לרכוש 74.9% מהשלד בתמורה ל-4.5 מיליון שקל והכנסת חברת הקנאביס של פנינה רוזנבלום לשלד לפי שווי של 25 מיליון שקל (אחרי הכסף).

 

בהקשר זה אמרו פעילי שוק ההון, כי "זו הייתה ההזדמנות של פנינה להכניס את פעילותה לבורסה, אבל סביר שהיא תמשיך לנסות בדרכים נוספות, ובכללם גם ההנפקה שתכננה".

 

פנינה רוזנבלום באסיפה של אינטרנט זהב פנינה רוזנבלום באסיפה של אינטרנט זהב צילום: יניב רחימי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x