$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מוטי קירשנבאום מקים קרן עם יעד גיוס של 300 מיליון שקל

קירשנבאום, מבעלי השליטה במגדלי הים התיכון, מקים עם שותפים את קרן מרתון להשבחת נדל"ן בישראל, ומקיים סבב פגישות עם משקיעים פוטנציאליים, בהם גופים מוסדיים. יו"ר הפועלים לשעבר יאיר סרוסי יהיה חבר בוועדת ההשקעות של הקרן

גולן חזני 07:5526.12.19

מוטי קירשנבאום, מבעלי השליטה (34%) ברשת מגדלי הים התיכון, מקים קרן להשבחת נדל"ן בישראל. קירשנבאום מקים את הקרן, שתיקרא מרתון, עם איתמר גירון ויובל גייער, שישמשו שותפים־מנהלים של הקרן.

 

בימים אלה נפגשים קירשנבאום ושותפיו עם משקיעים פוטנציאליים - מוסדיים ופרטיים - לצורך קידום גיוס של 300 מיליון שקל עבור הקרן.

מוטי קירשנבאום. קרן מגוונת מוטי קירשנבאום. קרן מגוונת

 

 

 

הקרן החדשה תשקיע בנכסים הנחשבים לבעלי פוטנציאל השבחה משמעותי. ההשקעות שלה יכללו מגוון תחומים, לרבות מגורים, מסחר, מלונאות ומרכזי תעסוקה.

 

יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים לשעבר וכיום שותפו עם קירשנבאום במגדלי הים התיכון, שאף כיהן כיו"ר החברה במשך כשנתיים, יהיה חבר בוועדת ההשקעות של קרן מרתון. קירשנבאום, סרוסי ושאר השותפים אף ישקיעו בקרן באופן אישי.

סביבת הריבית הנמוכה, במשק לרבות ההערכות בשוק ההון כי לא צפויה בטווח הקצר והבינוני העלאת ריבית משמעותית, מביאה משקיעים לנתב כספים לסקטור הנדל"ן.

 

עם זאת, לאור העובדה כי גם בענף הנדל"ן מסורתי של רכישת נכסים וקרקעות מסתמנת גאות - כפי שמשתקף גם במדד תל אביב־נדל"ן, שעלה ביותר מ־70% מתחילת השנה - המשקיעים מחפשים תחומי נישה נוספים.

 

תחום השבחת הנדל"ן מרכז עניין רב בענף בשנים האחרונות, והוא דורש התמחות בטיפול בהיתרים מול הרשויות, כדי להשביח זכויות בנייה בנכסים.

 

קירשנבאום יזם את פרויקט איירפורט סיטי הסמוך לנתב"ג, כיום פרויקט הדגל של קבוצת נצבא. רשת מגדלי הים התיכון שבשליטתו היא רשת הדיור המוגן הגדולה בישראל, ומניותיה נסחרות בבורסת תל אביב לפי שווי של כ־1.6 מיליארד שקל.

יובל גייער פעיל בענף הנדל"ן, בעיקר בתחומי ייזום, ניהול והשבחה בהיקפים של מאות אלפי מ"ר.

 

איתמר גירון פעל בעשור האחרון בתחום של מימון עיסקאות מורכבות בשוק הבנקאי והחוץ־בנקאי. גירון שימש כראש תחום גיוסי ההון, מיזוגים ורכישות בחברת פורטופינו השקעות, ושימש כיועץ עבור כמה חברות נדל"ן ציבוריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x