שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

150 מיליון שקל יושקעו בחממת קנאביס רפואי בירוחם

רשות החדשנות תשקיע עד 30 מיליון שקל; חברת התרופות פריגו, קרן ההון סיכון ourcrowd וחברת הקנאביס הרפואי BOL ישקיעו עד 120 מיליון שקל

צלי גרינברג 21:0123.12.19

מועצה מקומית, חברת קנאביס, קרן הון סיכון, חברת תרופות והמדינה - כולם חברו יחד להקמת חממה לקידום טכנולוגיות קנאביס רפואי בירוחם, בהשקעה של עד 150 מיליון שקל.

 

החממה תעסוק במיכשור רפואי, פארמה, ביוטק וחקלאות מתקדמת - כולם ייעודיים לתחום הקאנביס. רשות החדשנות של משרד הכלכלה תשקיע עד 30 מיליון שקל לאורך 5 שנים. 120 מיליון שקל יושקעו באופן שווה בין 3 הבעלים של מניות החממה: חברת התרופות האמריקאית הציבורית 'פריגו', קרן ההון סיכון ourcrowd וחברת הקנאביס הרפואי BOL. מועצת ירוחם תקצה מבנה ותשקיע כ־100 אלף דולר שקיבלה מכספי תרומות. בחממת הקנאביס בירוחם צפויות לפעול בין 6 ל־10 חברות.

 

 

טל אוחנה, ראש מועצת ירוחם טל אוחנה, ראש מועצת ירוחם צילום: עמית שעל

 

תמיר גדו, מנכ"ל BOL, אמר ל"כלכליסט": "החממה נולדה מכנס שעשתה טל אוחנה, ראש מועצת ירוחם, ביישוב. בראייה העסקית, יש לכך 2 יתרונות מרכזיים עבורנו: הראשון הוא היותנו ספקים של חומרי גלם לתעשייה, ולכן אנחנו רוצים להיות האב (HUB) לכל החברות בתחום, שגם ישתפו עימנו פעולה לדברים נוספים. היתרון השני הוא להיות בקדמה הטכנולוגית בתחום, שהרי חברה שרוצה לצמוח ולהתפתח חייבת להחזיק בידיה את הטכנולוגיות המתאימות והמתקדמות ביותר, וזו אחת מהדרכים להגיע לאותן טכנולוגיות".

 

טל אוחנה, ראש מועצת ירוחם, אמרה ל"כלכליסט" כי "אנחנו דאגנו להביא את פריגו לחממה, אחרי שאמרתי לשרון כוחן, נשיא פריגו בישראל, שזה כסף קטן בשבילו ושיעשה את זה בשביל ירוחם, והוא נרתם. בראייה אטסטרטגית, ראינו מה קרה עם הסייבר בב"ש, ועם הפוד טק בקרית שמונה, ומצאנו שלנו יש אפשרות להיות שם בקנאביס. הבנו שאנחנו צריכים עוגן טכנולוגי, ומכאן החממה, ואנו פועלים להרוויח מהפיכת ירוחם לבירת מחקר פיתוח וידע לתעשיית הקנאביס".

 

אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות, אמר ל"כלכליסט" כי "מדובר בתוכנית מהפכנית שלוקחת את עוגני החוזק המקומיים, כאשר בחממה בירוחם מדובר בפריגו, עם 600 עובדי המו"פ שלה שם, ונותנת דגש ליישוב, יותר מאשר לנושא. אנחנו לא בוחרים את התחום, כשמדברים על קנאביס רפואי, זה בעיקר יהיה רלוונטי לפריגו, שמנסה לחדש עצמה, ובנוסף, מצאנו שיש עובדי טבע רבים שמחפשים כיום תעסוקה וחלקם הגדול הסכימו לעבור לירוחם אם יהיו חברות סטארט אפ שיעסקו במיצוי של אותו קנאביס לעולם התרופות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x