$
בורסת ת"א

צביקה בארינבוים נסוג מהעסקה לרכישת סומוטו, בוחן מתווה חלופי

ברקע לביטול - חברת השיווק באינטרנט לא הצליחה לפתור בעיה שגורמת לאנטי וירוס של ווינדוס להסיר את תוכנות החיפוש של סומוטו בחלק מהמחשבים; הצדדים בוחנים אפשרות לביצוע עסקה חלופית למכירת חלק מנכסים במתווה חדש

אורי גלאור 10:3619.12.19

חברת השיווק והפרסום באינטרנט סומוטו דיווחה הבוקר (ה') על ביטול העסקה שבה ירכוש צביקה בארינבוים את החברה. לפי ההודעה, הרוכש הפוטנציאלי (בארינבוים) הודיע לסומוטו כי בנקודת זמן זו כי לא הבשילו התנאים להשלמת העסקה במתכונתה הנוכחית.

 

יחד עם זאת, לדברי החברה בוחנים הצדדים אפשרות לביצוע עסקה חלופית למכירת חלק מנכסיה במסגרת מתווה חדש.

 

ביטול העסקה נובע מכך שסומוטו דיווחה לפני חצי שנה שתוכנת אנטי וירוס של ווינדוס מסירה את תוכנות החיפוש של סומוטו בחלק מהמחשבים, מה שצפוי לפגוע בהכנסות סומוטו. החברה ציינה אז שתנסה למצוא פיתרון לנושא, אך כיוון שטרם הצליחה לפתור את הבעיה, נסוג הרוכש הפוטנציאלי מהעסקה.

 

בדוחות הרבעון השלישי שפירסמה סומוטו בנובמבר, דיווחה שהשלימה פתרונות טכנולוגיים מסויימים המאפשרים לה להפיץ את מוצריה אך בהיקפים מצומצמים ביחס להיקפי ההפצה הרגילים שלה.

 

צביקה בארינבוים צביקה בארינבוים צילום: עמית שעל

 

 

בחודש יולי העביר בארינבוים מקדמה של 1.36 מיליון דולר עבור העסקה, וסכום זה יישאר בידי החברה כקנס עקב אי השלמת העסקה.

 

עוד דיווחה החברה שנכון ל-16 בדצמבר, המזומנים ושווי המזומנים שלה בקופה עמדו על 23.1 מיליון דולר, והיתרה נטו בניכוי אשראי מתאגיד בנקאי על סך של כ-20.1 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x