$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

המנכ"ל הבא של פועלים שוקי הון: קובי שלום

דירקטוריון בנק הפועלים יתכנס מחר כדי לאשר את המינוי. שלום כיהן עד השנה שעברה כסמנכ"ל בכיר בכלל ביטוח, והיה אחראי על פעילות ההשקעות הפרטיות של חברת הביטוח ועל ההשקעות הלא־סחירות שלה

גולן חזני 18:2318.12.19

חצי שנה לאחר שמנכ"ל פועלים שוקי הוןעומר קרייזלר הודיע על עזיבתו, מנכ"ל הבנק החדש דב קוטלר והמשנה שלו וראש חטיבת השווקים הפיננסיים ידין ענתבי בחרו לו מחליף: קובי שלום. לכלכליסט נודע כי דירקטוריון בנק הפועלים יתכנס מחר כדי לאשר את המינוי של שלום למנכ"ל זרוע ההשקעות של הבנק. קוטלר עבד בשנה האחרונה עם שלום בקרן אינטו, שם שימש קוטלר כיו"ר לפני שעבר לבנק.

 

 

 

עד מאי 2018, ובמשך חמש שנים וחצי, כיהן שלום כסמנכ"ל בכיר בכלל ביטוח. שלום היה אחראי על פעילות ההשקעות הפרטיות של חברת הביטוח, כולל מערך ההשקעות הלא־סחירות של הקבוצה: אשראי לא־סחיר, נדל"ן בחו"ל, השקעה בקרנות פרייבט אקוויטי, השקעה ישירה בתחום התשתיות בישראל ובארה"ב והשקעות בתחום הטכנולוגיה. בתקופת כהונתו השקיעה כלל מיליארדי שקלים בתיק ההשקעות הלא־סחירות, שהוכפל פי ארבעה. שלום הודיע על עזיבתו חודש לאחר שהמנכ"ל שתחתיו כיהן, איזי כהן, הודיע על פרישתו מחברת הביטוח. לכלל ביטוח הגיע שלום מאפריקה ישראל, שם כיהן כמנהל חטיבת הנכסים המניבים והתשתיות. לפני כן שימש כראש מטה שר האוצר בעת שאברהם הירשזון כיהן בתפקיד.

 

בחודש יוני האחרון הודיע קרייזלר על רצונו לסיים את תפקידו כמנכ"ל פועלים שוקי הון עד סוף השנה, וזאת לאחר חמש שנים בתפקיד. בין ההשקעות שהוביל קרייזלר ניתן למנות את רכישת 20% ממניות רב בריח תמורת 50 מיליון שקל; רכישת 20% מהולמס פלייס תמורת 25 מיליון שקל; רכישת 10% נוספים מחברת החיתום של IBI תמורת 17.2 מיליון שקל; והשקעה של 75 מיליון שקל בקרן JTLV2.

 

 

קובי שלום קובי שלום צילום: אוראל כהן

 

קרייזלר הצטרף לבנק הפועלים ב־2013, לאחר 12 שנים כמנהל ההשקעות של חברת הביטוח מגדל. הוא נחשב למנהל מוערך שהביא לצמיחה משמעותית של פועלים שוקי הון. עם זאת, הפעילות של החברה עדיין קטנה משמעותית מזו של זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי, לאומי פרטנרס, שמנהלת השקעות בהיקף של 3.5 מיליארד שקל.

 

במידה רבה, אחד האתגרים המרכזיים של שלום יהיה להפוך את פועלים שוקי הון לשחקנית בגודל שמתקרב ללאומי פרטנרס ואף משתווה אליה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x