$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

טלטלה בסלקום : ניר שטרן יעזוב את החברה וימונה למנכ"ל פז

מנכ"ל סלקום נפגש אמש עם אברהם יו"ר פז שהודיע לו כי נבחר בידי ועדת האיתור לתפקיד. המינוי אמור להיות רשמי בימים הקרובים. סלקום מצויה בתקופה המאתגרת בתולדותיה ואמורה לפטר מאות עובדים. לפני שבועיים גייסה 600 מיליון שקל

גולן חזני 16:3018.12.19

טלטלה בענף הסלולר: מנכ"ל סלקום ניר שטרן עומד לעזוב את תפקידו ולעבור לנהל את חברת האנרגיה פז. הוא אמור להחליף את יונה פוגל שנאלץ לפרוש בשל אופוזיציה למהלכיו בדירקטוריון החברה. שטרן טרם חתם על הסכם בפז, אבל בינו לבין דירקטוריון פז קיימות הבנות לגבי המינוי.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע, כי שטרן נפגש אמש עם יו"ר פז אברהם ביגר, שהודיע לו כי ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל החברה בחרה בו לתפקיד. שמו של שטרן הובא בידי חברת "עמדה", שפועלת בתחום ההד האנטינג והביאה את שמו לביגר.

  

ניר שטרן ניר שטרן

 

שטרן שימש עד 2011 כמנכ"ל נטויז'ן ועם פרישתו של מנכ"ל סלקום הקודם, עמוס שפירא, קודם לתפקיד מנכ"ל סלקום. בעבר שימש גם כמשנה למנכ"ל ברק ומשנה למנכ"ל נטויז'ן. שטרן הוביל בין השאר גם את כניסתה של סלקום לתחום הטלוויזיה ולמיזם הסיבים.

 

עזיבתו של שטרן לא תהיה מיידית, והוא צפוי להישאר בסלקום עוד חודשיים-שלושה. החברה גייסה לפני שבועיים 600 מיליון שקל בהנפקת מניות, אך מתמודדת עם חוב גבוה שרובץ עליה ומונע ממנה לקדם את הפיתוח של עסקיה בצורה מואצת.

 

סלקום נשלטת בידי חברת דסק"ש של אדוארדו אלשטיין שמחזיקה ב-47% ממניות החברה והשתתפה בגיוס ההון. החברה נמצאת בעיצומה של תוכנית התייעלות שאותה גיבשו שטרן והדירקטוריון בראשות עמי אראל, ואשר במסגרתה אמורה החברה לפטר 700-600 עובדים.

 

בימים אלה נמשך המו"מ מול ועד העובדים בראשותה של מיה יניב לגבי הפיטורים, כשההנהלה שכרה את יו"ר ההסתדרות לשעבר עופר עיני להוביל את המו"מ מטעמה.

 

עזיבתו של שטרן צפויה להתפרסם רשמית בימים הקרובים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x