$
בורסת ת"א

ישראל קנדה והאחים נקש קונים את הפנינה של קוזניצקי

שני הגופים ישלמו 550 מיליון שקל עבור מנרב פרויקטים - פרמיה של כ־5% על שוויה אתמול - וימחקו אותה מהמסחר. מנרב אחזקות תיוותר ללא הזרוע שבליבת עסקיה, שמצליחה להכות את מדד ת"א־נדל"ן

גולן חזני ואורי גלאור 07:4818.12.19

ישראל קנדהוהאחים נקש רוכשים את מלוא המניות של מנרב פרויקטיםומוחקים אותה מהמסחר בתל אביב. בכך נפרדת החברה־האם (71.8%) מנרב אחזקותמהזרוע שהיתה לב פעילותה. יתר מניות החברה הן בידי הציבור. 

החברות דיווחו אתמול על העסקה, שאמורה להיחתם סופית בתחילת ינואר. ההודעה המוקדמת יחסית נובעת מהצורך בעירוב גורמים שונים בשל המחיקה הצפויה מהמסחר, בעיקר גופים מוסדיים המחזיקים במניה. הפרמיה בעסקה אינה גבוהה: שני הקונים ישלמו יחד 550 מיליון שקל, מחיר הגבוה בכ־5% משווי החברה בפתיחת המסחר אתמול, שעמד על 524 מיליון שקל. שוויה של החברה־האם מנרב אחזקות עומד על 553 מיליון שקל.

 

פרויקטי בנייה למגורים ומכוני טיהור שפכים

מנרב פרויקטים, שהונפקה בבורסה לפני שלוש שנים, עוסקת בייזום פרויקטים לבנייה למגורים, וכן פועלת להקמה ותפעול של מכוני טיהור שפכים. אברהם קוזניצקי, בעל השליטה (67.2%) במנרב אחזקות, מחפש לה כמה חודשים רוכש. הוא נפגש עם כמה גורמים שהתעניינו ברכישה, ועם ישראל קנדה בראשות ברק רוזן ואסי טוכמאייר התגבש המשא ומתן הרציני ביותר. לפני שבועיים הגישה ישראל קנדה הצעה מחייבת לרכישה.

 

ישראל קנדה תחזיק ב־50% מהחברה הנרכשת והאחים נקש יחזיקו ב־50% יחד עם עודד רז, יו"ר או.אר.סי. לנד נכסים והשקעות. העסקה תתבצע בצורה של מיזוג משולש הופכי, שבו מוקמת חברה־בת ייעודית הממוזגת עם החברה הנרכשת, ובסופו של דבר מחזיק הרוכש במניותיה והחברה המקורית נמחקת.

 

בראש מנרב פרויקטים עומדים אברהם קוזניצקי כיו"ר ובנו דרור קוזניצקי כמנכ"ל. בשלושת החודשים הראשונים של 2019 מכרה החברה דירות בהיקף כספי קרוב ל־180 מיליון שקל. בתקופה זו הצטמקו הכנסותיה ב־55% לעומת התקופה המקבילה ב־2018, ועמדו על 124 מיליון שקל. בהמשך לכך, הרווח הנקי שלה ירד ב־41% ל־17 מיליון שקל. לפי נתוני החברה, בעשור האחרון היא מסרה כ־2,400 דירות וכיום עוסקת בתכנון, ייזום והקמה של כ־3,400 דירות.

 

 

 

 

רווח הון של 50 מיליון שקל למנרב אחזקות

מנרב אחזקות, שתתמוך באישור העסקה באסיפה, צפויה ליהנות מרווח הון של כ־50 מיליון שקל (לפני מס) כתוצאה מהמכירה. מנייתה עלתה ב־7.2% בעקבות ההודעה על העסקה וזו של מנרב פרויקטים עלתה ב־2.7%. ישראל קנדה קפצה ב־10% והשלימה זינוק של 184% מתחילת השנה.

 

המותג מנרב ישאר ברשות מנרב אחזקות ועל פי ההסכם, מנרב לא כבולה בהסכם אי תחרות והיא תוכל לחזור לעסקי הבנייה למגורים. לאחר העסקה מנרב אחזקות תמזג לתוכה את פעילות ההנדסה שלה, מנרב הנדסה (100%), תרכז את פעילות עבודות הקבלנות בחברה עצמה, תמשיך בביצוע פעילות ייזום פרויקטים לבנייה ותפשט את מבנה האחזקות שלה, עם פירוק חברות ריקות מפעילות או כאלה "שאין טעם כלכלי באחזקתן", ציינה.

 

מנרב אחזקות מחזיקה גם בחברת מבט לנגב (32%) יחד עם אלקטרה, להקמת עיר הבה"דים; ביוניהד ביופארק, חברה יעודית המחזיקה בניין להשכרה לתעשיות ביוטכנולוגיה בירושלים; ובקוואליטיס (49%) המפתחת ומשווקת מוצרי אומגה 3 מאצות.

 

השותפים רכשו יחד גם את בית אמריקה

זו אינה השותפות הראשונה בין ישראל קנדה לאחים נקש. במאי האחרון הם רכשו במשותף את בית אמריקה בתל אביב תמורת 165 מיליון שקל. "ישראל קנדה מזהה ברכישת מנרב פרויקטים פוטנציאל משמעותי להרחבה מהותית של פעילות הייזום שלה", אמר אתמול רוזן.

 

אברהם קוזניצקי, מנרב אברהם קוזניצקי, מנרב צילום: עמית שעל

 

 

 

גכגכ

 

 

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר צילום: אריק סולטן

 

x