$
בורסת ת"א

הצעה חדשה על השלד של אינטרנט זהב - עדיפה במעט על זו של בידס-רוזנבלום

שווי ההצעה החדשה, שהגיש המשקיע חיים אוחנה, גבוה ב-150 אלף שקל מההצעה של בידס, הכוללת שילוב פעילות הקנאביס של פנינה רוזנבלום; בעקבות ההצעה החל מחדש תהליך ההצבעה

צלי גרינברג 14:3817.12.19
התחרות על השלד הבורסאי אינטרנט זהב  ממשיכה גם לאחר שהחלו ההצבעות על ההצעות השונות שהוגשו לרכישתו. החברה דיווחה היום (ג'), שקיבלה הצעה משופרת ממציע בשם חיים אוחנה, ששוויה הכולל גבוה בכ-150 אלף שקל מההצעות העיקריות המתחרות לה, ונאמדת בכ-6.5 מיליון שקל - לעומת הצעות המתחרות שנאמדות בכ-6.35 מיליון שקל.

 

עיקר התחרות הייתה עד עתה בין הצעתו של יונה לוי, פעיל שוק ההון ויו"ר חברת הקנאביס הרפואית אינטליקנה, שהציע לרכוש 99.9% מהון מניות החברה תמורת כ-6.3 מיליון שקל, לבין הצעתה של פעילת שוק ההון ליאת בידס, הבעלים של Upstream Capital, שהציעה לרכוש 74.9% מהשלד בתמורה ל-4.5 מיליון שקל. בידס מציעה להכניס את חברת הקנאביס של פנינה רוזנבלום לשלד לפי שווי של 25 מיליון שקל (אחרי הכסף).

 

הצבעות הנושים על ההצעות המתחרות התחילו כבר אתמול (ב'), ולכלכליסט נודע כי הנושים המרכזיים הצביעו בעיקר להצעתה של בידס, ממנה האמינו כי יפיקו את מירב ההחזר. צירוף פעילותה של פנינה רוזנבלום להצעתה של בידס סייע, לדברי גורמים בשוק ההון, לכיוון ההצבעה.

 

אך הצעתו של אוחנה, המציין בה כי השליטה בחברה תהיה של ערן מיטל אם הצעתו תזכה, טרפה את הקלפים והפכה להצעה השלישית העיקרית הנבחנת כעת על ידי הנושים. מדובר בהצעה הזהה לזו של בידס במהותה, אך משפרת ב-100 אלף שקל על זו של בידס את סכום רכישת אחוז המניות בשלד, ובכ-50 אלף שקלים נוספים את אופציית המכר (PUT) שניתנה לנושים.

 

ההצעה החדשה גרמה לחברה לדחות את ההצבעה ביומיים, עד ה-19 לדצמבר השנה, ולאפשר לכלל המציעים להגיש הצעות משופרות תוך מחיקת ההצבעות הקודמות והתחלת הליך הצבעה חדש. כעת שוקלים המציעים האחרים אם לשפר את הצעתם ולהשוות אותה לזו של אוחנה, או אולי אף להציע יותר.

 

 

פנינה רוזנבלום באסיפת המחזיקים, לצידה של בידס פנינה רוזנבלום באסיפת המחזיקים, לצידה של בידס צילום: יניב רחימי

x