$
בורסת ת"א

וואן טכנולוגיות נכנסת לענף התשתיות: קונה 51% מחברת הנדסה ב-11.2 מיליון שקל

חברת טכנולוגיות המידע רוכשת את השליטה בחברת א. אפשטיין ובניו לפי שווי של 22 מיליון שקל; החברה הנרכשת מתמקדת בתשתיות לאומיות, בין היתר הקמת קווי רכבת, הרחבת כביש החוף והקמת מבנים לבתי חולים

צלי גרינברג 11:1416.12.19

חברת טכנולוגיות המידע וואן טכנולוגיות הודיעה הבוקר (ב') שחתמה על הסכם לרכישת 51% ממניותיה של חברת א. אפשטיין ובניו, המתמחה בניהול פרויקטים בתחום התשתיות בישראל, תמורת 11.2 מיליון שקל.

 

העסקה מספקת לחברת א. אפשטיין שווי של 22 מיליון שקל, וזאת לפני חלוקת דיבידנד של כ-16.7 מיליון שקל, שהצטברו בקופת החברה עד ל-30 ביוני השנה.

 

מימין: עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיות ויואב סרנה, מנכ"ל א. אפשטיין ובניו מימין: עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיות ויואב סרנה, מנכ"ל א. אפשטיין ובניו

 

 

במסגרת העסקה תקבל וואן טכנולוגיות אופציה לרכישת 49% הנותרים בחברת א. אפשטיין לאחר שנת 2022, לפי שווי שיתבסס על התוצאות העתידיות של החברה. אם וואן טכנולוגיות לא תממש את האופציה, תוכל א. אפשטיין לרכוש בחזרה את השליטה בחברה באמצעות רכישת 2% מהמניות מחברת וואן טכנולוגיות.

 

א. אפשטיין פועלת בתחום ניהול פרויקטים בענפי התשתיות והבנייה, ומתמקדת בעיקר בתשתיות לאומיות. בין הפרויקטים - הקמת קו הרכבת המזרחית וקו הרכבת לאורך איילון, הרחבת כביש החוף, פרויקטים להנחת צנרת להולכת גז טבעי והקמת מבנים לבתי חולים ולמשרדים.

 

מחזור ההכנסות של חברת התשתיות עמד במחצית הראשונה של 2019 על 44 מיליון שקל, ובשנת 2018 כולה הסתכם ב-80 מיליון שקל.

 

זוהי הרכישה הרביעית של וואן טכנולוגיות ב-12 החודשים האחרונים, לאחר שלוש רכישות בתחום התוכנה בהיקף כולל של 68.5 מיליון שקל.

 

ביוני רכשה וואן טכנולוגיות 70% מחברת אפ.בי.סי טכנולוגיות תמורת 21 מיליון שקל, בינואר קנתה את חברת אדוונטק טכנולוגיות ב-24 מיליון שקל, ובדצמבר 2018 רכשה 90.3% מחברת Sense BI ב-23.5 מיליון שקל.

 

עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיות, מסר במסגרת ההודעה כי "מדובר ברכישה אסטרטגית, באמצעותה נחדור לראשונה לתחום הצפוי להערכתנו ליהנות מצמיחה משמעותית בשנים הבאות. זאת בתמיכת תקציב המדינה לפיתוח תשתיות, הנאמד במיליארדי שקלים לעשור הקרוב. חברת א. אפשטיין ובניו פועלת כ-50 שנה ומעניקה שירותים בעיקר לגופים ממשלתיים. אנו מאמינים שמהלך זה יאפשר לנו להרחיב את הן פעילותה של א. אפשטיין והן את פעילות קבוצת וואן טכנולוגיות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x