$
בורסת ת"א

צחי נחמיאס רוכש ממרכוס וובר את השליטה בארנה גרופ

חברת מגה אור שבשליטת נחמיאס רוכשת את מניות השליטה (61.8%) בארנה, תמורת 135 מיליון דולר; הרכישה כוללת המחאת זכויות בהלוואת בעלים של כ-133 מיליון דולר; העסקה כפופה לבדיקת נאותות של מגה אור

אורי גלאור 14:5215.12.19

מגה אור הנמצאת בשליטת צחי נחמיאס מדווחת היום (א') כי תרכוש כ-61.8% ממניות החברה הציבורית ארנה סטאר גרופ בתמורה ל-135 מיליון דולר - מגה אור תקבל את הזכויות של הלוואת הבעלים הנוכחי (ASTC אשר בשליטת מרכוס וובר) בגובה של 133 מיליון דולר, כך שרכישת מניות השליטה התבצעה בפועל בסכום של 2 מיליון דולר בלבד. 

 

בחישוב שווי תקופת ההלוואה והסיכון הקיים בה, רכישת מניות השליטה נעשתה בסכום מעט גבוה יותר, של סביב 9-7 מיליון דולר. העסקה כפופה לבדיקת נאותות של מגה אור. לחברת ארנה סטאר הציבורית ששוויה נכון לפתיחת יום המסחר עמד על כ-52 מיליון שקל, יש שני נכסים מניבים: פאואר סנטר באשדוד ואת קניון ארנה בנהריה, כאשר ה-NOI השנתי שלהם עומד יחד על כ-50 מיליון שקל.

 

במועד חתימת ההסכם שילמה מגה אור כ-75 מיליון שקל, והיתרה תשולם בכפוף לעמידה בתנאים המתלים. מגה אור מציינת כי בכוונתה למממן את הרכישה ממקורותיה העצמאיים וממסגרת אשראי מתאגיד בנקאי לתקופה קצרה עד למועד קבלת התמורה ממכירת מרכז מגה לעסקים.

 

מגה אור יוצגה בידי עורכי הדין אודי אפרון והילה גליקשטיין ממשרד מ. פירון ושות'. בעלת השליטה בארנה סטאר גרופ יוצגה בידי עורך דין תומר סלע ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

 

מגה אור רשמה ברבעון השלישי עלייה של 11% ב-NOI שהסתכם בכ-40.7 מיליון שקל מול 36.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, עלייה זו נבעה בעיקר מאכלוס מרכז ניהול מגרש FLEX. בשורת ה- FFO הריאלי, הציגה מגה אור עלייה של 17% (בהשוואה לרבעון המקביל) והוא הסתכם ב-29.8 מיליון שקל מול 25.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, העלייה נבעה מגידול ב-NOI בזכות הגידול במצבת הנכסים אך בנוסף גם מחלקה של מגה אור (13%) ב-FFO של אפי נכסים אשר תרם כ-5.4 מיליון שקל ברבעון לשורת ה-FFO.

 

צחי נחמיאס צחי נחמיאס צילום: לימור זפרני

x