$
בורסת ת"א

ישראל קנדה רוכשת את אחזקות איסתא במלון בהרצליה ב-142 מיליון שקל

החברה התקשרה במזכר הבנות לרכישת 66.67% ממלון העסקים פאבליקה בהרצליה פיתוח שמושכר לחברת ישרוטל; איסתא צפויה לרשום רווח הון לפני מס של 38 מיליון שקל

אורי גלאור 10:4415.12.19

ישראל קנדה בדרך לרכישת השליטה במלון פאבליקה בהרצליה: החברה דיווחה הבוקר (א') שהתקשרה במזכר הבנות לרכישת מלוא האחזקות של איסתא - 66.67% במלון תמורת 142 מיליון שקל. ראובן אלה מחזיק ב-33.33% הנותרים במלון.

בדיווח על המזכר שפירסמה איסתא, כתבה כי היא צפויה לרשום רווח הון לפני מס של כ-38 מיליון שקל. בהתאם למזכר ההבנות, יחתמו הצדדים על ההסכם ב-31 בדצמבר והעסקה תושלם שבעה ימי עסקים לאחר התקיימות התנאים המתלים, כולל אישור הדירקטוריונים והממונה על התחרות.

 

משרדי חברת איסתא בתל אביב משרדי חברת איסתא בתל אביב צילום: אביגיל עוזי

 

 

מלון פאבליקה שמושכר לקבוצת ישרוטל נמצא בהרצליה פיתוח וכולל 160 חדרים בשטח בנוי של 16.6 אלף מ"ר. המלון כולל עשר קומות, בהן שלוש תת קרקעיות שמשמשות כחניון וכשטח תפעולי, קומת קרקע ושש קומות של חדרי אירוח.

 

המלון מוגדר כמלון עסקים וכולל חלל עבודה משותף ומאובזר, חדרי ישיבות, אולם כנסים ואירועים, מרפסת פטיו, לובי בר, בריכת שחייה על הגג ומועדון כושר.

 

מלון פאבליקה בהרצליה מלון פאבליקה בהרצליה צילום: עודד סמדר

 

 

מדובר בדיווח הרביעי של ישראל קנדה על עסקה בתחום המלונאות. בפברואר השנה הודיעה על הקמת מלון Play Hotel בפרויקט מידטאון, בספטמבר הודיעה שתשכור ותתפעל את מלון גלי כנרת בטבריה ובפברואר דיווחה על הקמת שני מגדלים ברחוב הרכבת בתל אביב, שיכללו בין היתר 50 חדרי מלון.

 

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי השליטה ב ישראל קנדה מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי השליטה ב ישראל קנדה צילום: אוראל כהן

 

  

שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא נכסים מסר לאחר הדיווח: "מכירת אחזקתנו במלון פאבליקה תיצור ערך משמעותי לבעלי המניות של קבוצת איסתא. אנו משוכנעים כי חברת ישראל קנדה, שמובילה את שוק המגורים והמשרדים באזור הרצליה, תביא למיצוי פוטנציאל ההשבחה וליצירת ערך נוסף. תחום הנדל"ן שלנו, ובעיקר הפעילות המלונאית בארץ ובחו"ל וכן המרכזים הלוגיסטיים בישראל מהווים עבורנו מנוע צמיחה מרכזי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x