$
שווקי חו"ל

עליות קלות בנעילה בוול סטריט; לונדון קפצה ב-1.1%

סין וארה"ב אישרו כי הגיעו להסכם סחר חלקי; המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-0.2% בנובמבר - פחות מהציפיות; הבורסות באירופה עלו לאחר ניצחונו של בוריס ג'ונסון בבחירות בבריטניה; מחיר הנפט טיפס ב-1.5%

שירות כלכליסט 23:0713.12.19

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי שנגחאי האנג סנג דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

 לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט  

 

23:00 - הבורסות בוול סטריט ננעלו בעליות קלות. יום המסחר החל בירידות קלות, שהפכו לעליות קלות לאחר הודעת סין בנושא הסכם הסחר (ראו עדכונים קודמים). עם זאת המדדים חזרו בהמשך כמעט לרמות הפתיחה.S&P 500 ודאו ג'ונס עלו בשיעור מזערי של פחות מ-0.1%, נאסד"ק טיפס ב-0.2% (שני האחרונים קבעו שיא חדש). בסיכום שבועי: דאו ג'ונס עלה ב-0.4%, נאסד"ק ב-0.9% ו-S&P 500 טיפס ב-0.7%.

 

22:00 - מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עלה ב-1.5% לרמה של 60.1 דולר לחבית. זו הפעם הראשונה שמחיר הנפט חוצה את הרף של 60 דולר מאז אמצע ספטמבר. בסיכום שבועי עלה הנוזל השחור ב-1.5%.

 

21:00 - מחיר הזהב עלה ב-0.6% ל-1,481.20 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי עלתה המתכת הצהובה ב-1.1%

 

19:30 - הבורסות באירופה ננעלו בעליות שערים. מדד פוטסי בלונדון טיפס ב-1.1%, קאק בפריז עלה ב-0.6%, ודאקס בפרנקפורט הוסיף 0.5% לערכו.

 

בוול סטריט המדדים נסחרים ביציבות.

 

18:15 - המדדים בוול סטריט חזרו לטריטוריה שלילית, לאחר שלמשך שעה קלה נצבעו בירוק בעקבות הודעת סין על השגת הסכם הסחר החלקי עם ארה"ב. דאו ג'ונס יורד ב-0.3%, נאסד"ק מאבד 0.2%.

 

סין וארה"ב אישרו היום כי הגיעו להסכם סחר חלקי ("השלב הראשון של הסכם הסחר"), ויעבדו במהירות כדי להגיע לחתימה עליו. בכירים בממשלת סין הודיעו על כך בתדרוך שקיימו לתקשורת, וכ-20 דקות לאחר מכן, אישר זאת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

סגן שר המסחר הסיני וונג שאוון אמר בתדרוך כי לפי הסיכום, ארה"ב תבטל, בשלבים, מכסים שהטילה על מוצרים סיניים. עם זאת הוא לא מסר לוח זמנים להסרת המכסים. הנשיא האמריקאי צייץ: "הגענו להסכם שלב ראשון גדול מאוד עם סין. הם הסכימו לשינויים מבניים רבים ורכישות גדולות של מוצרי חקלאות, אנרגיה, סחורות מיוצרות ועוד הרבה דברים".

נציבות הסחר של ארה"ב אישרה כי וושינגטון תשאיר על כנם מכסים בשיעור של 25% על מוצרים סיניים בהיקף 250 מיליארד דולר, ומכסים בשיעור של 7.5% על מוצרים סיניים בהיקף 120 מיליארד דולר.

 

שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

 

17:10 - המדדים עברו לעליות, לאחר שסין הודיעה כי הסכימה להצעה שהגישה ארה"ב בנושא הסכם הסחר הזמני, וכי השלב הבא הוא חתימה על ההסכם. דאו ג'ונס עולה ב-0.4%, נאסד"ק - ב-0.6%.

 

16:30 - המסחר בניו יורק החל בירידות קלות. דאו ג'ונס ונאסד"ק מאבדים 0.1%, S&P 500 יציב. המשקיעים ממתינים לתדרוך של בכירים סיניים בנוגע להסכם הסחר (ראו עדכונים קודמים).

 

המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-0.2% בנובמבר - כך לפי נתוני משרד המסחר האמריקאי. תחזיות האנליסטים עמדו על עלייה של 0.5%. הנתון של אוקטובר עודכן כלפי מעלה, מ-0.3% ל-0.4%. המכירות ללא כלי רכב, דלק, חומרי בניין ושירותי מזון, עלו ב-0.1% בנובמבר, לעומת 0.3% באוקטובר.

 

14:25 - בניו יורק ממתינים גם הפעם לעדכונים בנוגע להסכם סחר עם סין, לאחר שאתמול דווח בארה"ב, על סמך מקורות בכירים בבית הלבן, שכבר היום צפויה לצאת הודעה על ההסכם הראשוני בין הצדדים (הסכם שלב ראשון).

 

ההודעה מתקבלת בברכה אמנם, אך עדיין בזהירות - לנוכח העובדה שעד כה לא יצא אישור רשמי, וכשסין בינתיים לא מגיבה אפילו לדיווחים. גם העליות באירופה ובעיקר בבריטניה תורמות במידה לאופטימיות בניו יורק – החוזים על המדדים המובילים עולים ב-0.5% (בחזית המאקרו, תשומת הלב העיקרית תופנה לנתוני המכירות הקמעונאיות).

 

שני מגזרים חוגגים היום בלונדון את נצחונו של ג'ונסון: בבנקים - ברקליס קופץ ב-8%, RBS ב-11.5%, לויד'ס ב-8% (עליות חזקות של 2.5% נרשמות בבנקים המובילים באירופה); בנדל"ן – פרסימו קופצת ב-11%, טיילור ווימפי ב-12.5%, בלווי ב-11.5%.

ברקליס ברקליס צילום: בלומברג

 

אורקל יורדת ב-2.3% בטרום מסחר לאחר הדוחות, בעיקר בשל שורת הכנסות לא מרשימה: החברה רשמה ברבעון הפיסקאלי השני רווח של 2.3 מיליארד דולר או 69 סנט למניה, לעומת 2.3 מיליארד דולר או 61 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 90 סנט למניה, צפי האנליסטים עמד על 89 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-9.61 מיליארד דולר, בהשוואה ל-9.57 מיליארד דולר ברבעון המקביל, הצפי בשוק עמד על 9.65 מיליארד דולר. מניית אורקל טיפסה ב-25% מתחילת השנה, מול עלייה של 27% ב-S&P 500.

 

אדובי מטפסת ב-3% בטרום (Adobe): חברת תוכנות הגרפיקה והווידיאו רשמה ברבעון הפיסקאלי הרביעי רווח של 851.9 מיליון דולר או 1.76 דולר למניה, הרווח המתואם עמד על 2.29 דולר למניה, צפי האנליסטים עמד על 2.26 דולר למניה. ההכנסות צמחו ב-21.4% ל-2.99 מיליארד דולר, הצפי עמד על 2.97 מיליארד דולר. מניית אדובי ננעלה אמש ב305.96 דולר והיא מתקרבת לרמת השיא שרשמה בחודש יולי השנה, 311.26 דולר בנעילה ו-313.11 דולר במהלך המסחר.

מה דעתך על מניית ADOBE INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ברודקום יורדת ב-1.3% בטרום. חברת השבבים רשמה ברבעון הפיסקאלי הרביעי רווח מתואם של 5.39 דולר למניה, בדומה לציפיות האנליסטים. ההכנסות צמחו ל-5.78 מיליארד דולר, בהשוואה ל-5.44 מיליארד דולר ברבעון המקביל. החברה פרסמה תחזית לשנת 2020, לפי ההכנסות יעמדו בטווח של 25.5-25.4 מיליארד דולר, הצפי בשוק עומד על 23.9 מיליארד דולר.

 

13:20 - המסחר בבורסות ניו יורק צפוי להיפתח בעליות של כ-0.5%, על כך מאותתים החוזים העתידיים על המדדים המובילים.

 

11:00 - המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר (ו') בעליות שערים לאחר ניצחונו של בוריס ג'ונסון בבחירות בבריטניה ולאחר הדיווחים על כך שארה"ב על סף חתימה על שלב ראשון בהסכם הסחר. מדד פוטסי הבריטי מתחזק ב-1.6%, מדד דאקס הגרמני עולה ב-1.3% ומדד קאק הצרפתי מוסיף לערכו 1.1%. בשעה זו מזנק הפאונד הבריטי מול הדולר האמריקאי ב-1.7%.

 

בורסת לונדון בורסת לונדון צילום: רויטרס

 

 

10:50 - וושינגטון קבעה את תנאיה לחתימה על הסכם סחר עם סין, והציעה להשהות כמה מכסים על סחורות סיניות ולהוריד אחרים בתמורה לכך שבייג'ינג תרכוש יותר מוצרי חקלאות אמריקאיים, כך מסר מקור אמריקאי לרויטרס אתמול. שתיקתה של בייג'ינג, עם זאת, מתדלקת סימני שאלה סביב האפשרות ששני הצדדים אכן יכולים להגיע להפסקת אש במלחמת הסחר לפני שסבב חדש של מכסים ומכסי תגובה ייכנס לתוקפו ביום ראשון. בתוך כך, אמש דווח בבלומברג שטראמפ אישר את ההסכם.

טראמפ ושי טראמפ ושי צילום: רויטרס

 

 

מקור שתודרך בנוגע למצב השיחות בין הצדדים אמר שארה"ב תשהה מכסים על סחורות סיניות בשווי 160 מיליארד דולר שצפויים להיכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב, וכן להוריד מכסים קיימים. בתמורה תסכים בייג'ינג לקנות מוצרים חקלאיים אמריקאיים בשווי 50 מיליארד דולר במהלך 2020 - כפול מהכמות שרכשה ב-2017, לפני תחילת סכסוך הסחר, כך אמרו שני מקורות אמריקאים.

 

מכסים סיניים חדשים על סחורות אמריקאיות אמורים להיכנס לתוקף ביום ראשון, ומכסים אמריקאיים חדשים על סחורות סיניות אמורים להיכנס לתוקף כשעה לאחר מכן. כאמור, טרם התקבלה הצהרה רשמית ממי מהצדדים בנוגע להסרת או דחיית המכסים החדשים.

 

10:00 - נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בירך את עמיתו בוריס ג'ונסון על זכייתו בבחירות בבריטניה. טראמפ כתב בטוויטר: "מזל טוב לבוריס ג'ונסון על הזכייה הגדולה שלו! בריטניה וארה"ב יהיו כעת חופשיות להגיע לעסקת סחר חדשה ומאסיבית לאחר הברקזיט. לעסקה יש פוטנציאל להיות גדולה ומשתלמת בהרבה מכל עסקה עם האיחוד האירופי. תחגוג בוריס".

 

 

 

בתוך כך, המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר בעליות שערים חדות - ניקיי היפני עלה ב-2.6%, האנג סנג בהונג קונג טיפס ב-2.3% ומדד שנגחאי הסיני הוסיף לערכו 1.8%. החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מאותתים בשעות אלה על עליות בפתיחת המסחר.

 

8:50 - עליות חדות הבוקר (ו') בבורסות אסיה לשיא של שמונה חודשים, לאחר דיווחים על כך שהשלב הראשון בהסכם הסחר בין סין וארה"ב קרוב לחתימה. לפי הדיווחים בסוכנויות הידיעות הלילה והבוקר, הושגה הסכמה בין סין וארה"ב על השלב הראשון בהסכם הסחר, שעוד צריך לקבל אישור מהנשיא עצמו, כך מסרו שלושה מקורות המקורבים לשיחות ל-CNBC. מדד ניקיי היפני עלה ב-2.6%, מדד שנגחאי מטפס ב-1.6% ומדד האנג סנג מוסיף לערכו 2.1%. בתוך כך, אמש דווח בלומברג שטראמפ אישר את ההסכם.

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ומפלגתו השמרנית ניצחו ברוב גדול בבחירות שנערכו במדינה, מה שנותן לג'ונסון את הכוח להתקדם עם הסכם הברקזיט שלו ולהוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי לפני הדדליין של ה-31 בינואר. בעקבות הניצחון של בוריס ג'ונסון מאותתות הבורסות באירופה על עליות חדות בפתיחת המסחר. גם המטבע הבריטי מגיב בעליות חדות: הפאונד עולה ב-2.5% ל-1.35 דולרים ומול היורו קופץ המטבע הבריטי ב-2%. הפאונד עולה גם מול השקל - בשיעור של 2.4% לרמה של 4.67 שקלים.

 

 

בורסת שנגחאי בורסת שנגחאי צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x