$
שווקי חו"ל

הענקית האמריקאית דופונט רוכשת את דיסליטק הישראלית

דיסליטק פיתחה מערכת התפלה יעילה שמפחיתה ב-35% את צריכת האנרגיה וזולה ב-20% לעומת המערכות בשוק; לפי מאגר המידע IVC, דיסליטק גייסה עד היום מעל ל-20 מיליון דולר בארבעה סבבים; פרטי העסקה לא נמסרו

הגר רבט 18:3611.12.19
חברת דופונט (DuPont) הודיעה היום (ד') על רכישת חברת דיסליטק (Desalitech) הישראלית, המפתחת מערכות התפלת מים בשיטת אוסמוזה הפוכה לתעשייה בעסקה שצפויה להיסגר בינואר 2020. פרטי העסקה לא נמסרו.

 

בין לקוחותיה של דיסליטק כמה מחברות המזון והמשקאות המובילות בעולם. בדיסליטק השקיעה קרן אקוואגרו של ניר בלזר והלל מילוא. ניר בלזר, המשמש דירקטור בחברה מאז הקמתה, מסר שתחת דופונט תוכל החברה הישראלית להוות גורם משמעותי בתחום הטיפול במים.

 

 

מטה חברת דופונט מטה חברת דופונט צילום: רויטרס

 

דיסליטק פיתחה מערכת התפלה יעילה יותר מהמערכות הקיימות על ידי שימוש בטכנולוגיה של אוסמוזה הפוכה תוך ניצול מספר קטן יותר של ממברנות ובלחץ מים נמוך יותר ממערכות ההתפלה הקיימות.

 

כך מספקת דיסליטק מערכת התפלה הידראולית הזולה בכ-20% ממערכות ההתפלה הסטנדרטיות ומפחיתה בכ-35% את צריכת האנרגיה. בנוסף, מפחיתה דסליטק את התימלחת המופרשת בתהליך ההתפלה המהווה גורם מזהם ומקטין את בזבוז המים.

 

דופונט, שנסחרת בבורסת ניו יורק, היא מובילה עולמית בתחום הטיפול במים לתעשייה. רוז לי, נשיאת תחום הבטיחות והתשתיות בחברה מסרה: "הרכישה מחזקת את האסטרטגיה שלנו ואת כוונתנו לספק פורטפוליו מקיף של טכנולוגיות ללקוחות שלנו ולקדם את מחויבות החברה לקיימות".

 

לפי מאגר המידע IVC, דיסליטק גייסה עד היום מעל ל-20 מיליון דולר בארבעה סבבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x