שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ברקע הרפורמה בתעודות הסל: איל סגל עוזב את מיטב דש אחרי 17 שנה

סגל מכהן כמנכ"ל משותף בחברת קרנות הנאמנות והסל של בית ההשקעות, לאחר הרפורמה שאיחדה את פעילות תעודות הסל עם חברת הקרנות; מיטב דש מצטרף לפסגות ולהראל, שגם בהם עזב אחד המנכ"לים את התפקיד לאחר האיחוד; רפי ניב ישאר המנכ"ל היחיד בחברה הממוזגת

רחלי בינדמן 17:5605.12.19
איל סגל, מנכ"ל משותף של חברת קרנות הנאמנות והסל של מיטב דש יסיים את תפקידו לאחר 17 שנה. סגל הודיע היום (ה') על עזיבתו למנכ"ל מיטב דש אילן רביב. רפי ניב ישאר מנכ"ל יחיד של החברה הממוזגת.

 

על רקע תיקון 21 שהובילה רשות ניירות ערך להפיכת תעודות הסל לקרנות סל, מיזגו כל בתי ההשקעות את פעילות תעודות הסל עם חברת הקרנות, כך שנוצר כפל ניהולי.

 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש צילום: יובל חן

 

 

בעקבות כך, גיל שפירא עזב את פסגות ואיל גורן נותר מנכ"ל יחיד של חברת הקרנות, אורי שור עזב את חברת תעודות הסל של הראל שמוזגה לחברת הקרנות תחת ירון דייגי (אך נשאר בקבוצת הראל) וכעת סגל נפרד ממיטב דש.

 

סגל היה תחילה מנכ"ל תכלית תעודות סל תחת בית ההשקעות דש, ובמסגרת המיזוג עם מיטב ב-2012 מונה למנכ"ל חברת תעודות הסל של הפעילות המשותפת של בתי ההשקעות. עוד לא ברור לאן פניו מועדות.

 

איל סגל איל סגל צילום: יח"צ

 

 

אילן רביב הכריז לפני שבועיים על מהלך התייעלות בבית ההשקעות עם קיצוץ צפוי של כ-7% מכוח האדם על רקע השחיקה ברווחיות פעילות הליבה.

 

תכלית עצמה הוקמה בשנת 2003 ע"י איל סגל ודויד אללוף והיא מנהלת כיום כ-28 מיליארד שקל.

 

לפני תכלית קרנות סל, כיהן איל במספר תפקידים בכירים כאשר האחרון בהם היה מנהל מחלקת ההשקעות של קופות הגמל של בנק דיסקונט וכן מנכ"ל ניהול התיקים של בנק דיסקונט. כיום משמש איל גם כיו"ר חבר הבורסה של מיטב טרייד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x