$
שווקי חו"ל

ורינט מתפצלת לשתי חברות נפרדות - קשרי לקוחות וסייבר עסקי

המהלך מתוכנן לצאת לפועל בסוף ינואר 2021 - שתי החברות צפויות להיות ציבוריות; המנכ"ל דן בונדר: "ההפרדה תמצב את שתי החברות להמשך מימוש האסטרגיות הייחודיות שלהן"; מניית ורינט קפצה ב-7% במסחר המאוחר לאחר ההודעה

מיקי גרינפלד וסופי שולמן 07:4005.12.19

חברת ורינט מערכותמתפצלת (Verint Systems): החברה הודיעה אתמול לאחר הנעילה בניו יורק על פיצולה לשתי חברות שייסחרו בנפרד, האחת שתתמקד בפעילות תוכנה לקשרי לקוחות (פתרונות ארגוניים) והשנייה במודיעין סייבר עסקי.  

המהלך מגיע כחצי שנה לאחר שהופעל על ורינט לחץ מצד בעלי מניות לפצל את הפעילות הבטחונית - לפי ההודעה הוא צפוי לצאת לפועל זמן קצר לאחר פרסום הדוחות הפיסקאליים של השנה הבאה, קרי ב-31 בינואר 2021. מניית ורינט הגיבה להודעה בזינוק של 6.9% במסחר המאוחר. 

 

"בשעה שהפעילות בעסקי לקוחות מתקרבת להכנסות שנתיות של מיליארד דולר ומודיעין הסייבר ל-500 מיליון דולר אנו מאמינים שכחברות עצמאיות ירוויחו שתיהן מההפרדה שתמצב אותן היטב למימוש האסטרטגיות הייחודיות שלהן, ולאיתור הזדמנויות שיובילו להאצת הצמיחה שלהן וההובלה שלהן בשווקים", אמר דן בונדר מנכ"ל ורינט.

 

במקביל הודיעה ורינט על כניסתה של קרן ההשקעות אייפקס העולמית לפוזיציה משמעותית בחברה. אייפקס (זרוע הטכנולוגיה בניו יורק ולא הקרן שמנוהלת בישראל על ידי זהבית כהן) משקיעה כעת 200 מיליון דולר וצפויה להגדיל את ההשקעה ל-400 מיליון דולר לאחר השלמת הפיצול. ההשקעה של אייפקס תוזרם לחברת הפתרונות הארגוניים.

 

בעקבות המהלך תהפוך הקרן לבעלת המניות הגדולה בוורינט (החטיבה הארגונית) עם אחזקה של 11.5-15% בחברה. אייפקס תמנה את שותף הטכנולוגיה ג׳ייסון רייט כנציג לדירקטוריון מטעמה ולאחר השלמת הפיצול ימונה דירקטור בלתי תלוי נוסף שייבחר בהסכמה בין ורינט לאייפקס.  בעלי המניות הגדולים בחברה הם Vanguard עם החזקה של 10.1%, בלאקרוק עם 7.2%, כלל עם 4.6% ו-RGM Capital עם 3.3%.

 

לצד הודעת הפיצול, ורינט פרסמה אתמול גם את התוצאות הכספיות שלה - החברה התעלתה על ציפיות האנליסטים בשורת הרווח אך פספסה במעט בשורת ההכנסות. ורינט רשמה ברבעון השלישי רווח מתואם של 94 סנט למניה והכנסות של 331 מיליון דולר. צפי האנליסטים עמד על רווח מתואם של 85 סנט למניה והכנסות של 333 מיליון דולר.

 

מניית ורינט רשמה עלייה צנועה ולא מרשימה של 13% מתחילת השנה, מול עלייה של 29% בנאסד"ק בתקופה זו. החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי של 3.2 מיליארד דולר.  

 

דן בודנר מנכ"ל ורינט דן בודנר מנכ"ל ורינט צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x