שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

לאחר שנתיים בלבד ואכזבה גדולה - אקספדיה מפטרת את המנכ"ל

החברה המפעילה את אתר התיירות והטיסות הודיעה כי לצד שחרור המנכ"ל מארק אוקרסטרום, גם סמנכ"ל הכספים יסיים את תפקידו. הנימוק - פערים אסטרטגיים בין המנהלים שפוטרו לדירקטוריון; היו"ר בארי דילר ישמש כמנכ"ל זמני

מיקי גרינפלד ושירות כלכליסט 20:1504.12.19

המשבר המתמשך מסתיים בגרזן הפיטורים: אקספדיה (Expedia) מודיעה היום (ד') על סיום כהונתו של המנכ"ל מארק אוקרסטרום (Mark Okerstrom) ושל סגנו, סמנכ"ל הכספים אלן פיקריל (Alan Pickerill).

 

החברה המפעילה את אתר חבילות התיירות, הטיולים והטיסות נימקה את ההחלטה במחלוקת בהנהגה על ענייני אסטרטגיה. יו"ר אקספדיה בארי דילר (Barry Diller) ימשיך ינהל את העניינים השוטפים ויפקח על הצוות הניהולי. מנהל האסטרטגיה אריק הארט (Eric Hart) ישמש כמנהל הכספים בפועל - במקביל תתמקד מועצת המנהלים בתוכנית לאיתור צוות הנהגה קבוע לטווח הארוך.

 

אוקרסטרום הצטרף לאקספדיה ב-2006 לתפקיד ראש מחלקת פיתוח ואסטרטגיה. באוגוסט 2017 מונה לתפקיד מנכ"ל החברה במקום דארה קוסרשאהי (שעבר לנהל את אובר). אחד הצעדים שהוביל היה שינוי בשם המותג, מ-Expedia, Inc ל-Expedia Group. מעבר לכך עסקה התקשורת בארה"ב לא מעט בתגמול שקיבל המנכ"ל היוצא, שהיה אחד הגבוהים בוול סטריט.

 

מארק אוקרסטרום מארק אוקרסטרום צילום: בלומברג

 

דילר ציין בהודעת החברה שבחודשים האחרונים שררה מחלוקת בין מועצת המנהלים לבין צוות ההנהלה הבכיר (כלומר המנכ"ל וסמנכ"ל הכספים היוצאים). "מוקדם יותר השנה, אקספדיה יצאה לתוכנית ארגון מחדש שאפתנית, שמטרתה היתה לשלב את המותגים והטכנולוגיות שלנו באופן יעיל יותר", סיפר דילר.

 

היו"ר הוסיף: "הארגון מחדש, שנשמע מוצלח באופן עקרוני, הוביל בפועל לאיבוד המיקוד בפעילות שלנו, ובהתאם לתוצאות מאכזבות ברבעון השלישי ולתחזית חלשה להמשך הדרך. מועצת המנהלים לא היתה שותפה לתחזית הזו, וגם לא לחזון הצמיחה של המנהלים הפורשים - היא כן מאוד מאמינה שהחברה יכולה לרשום צמיחה חזקה ב-2020. הפער הזה בתפישה יצר צורך בשינוי בהנהלה".

 

מניית אקספדיה ירדה ב-6.2% מתחילת השנה והיא נסחרת בשווי של 14.5 מיליארד דולר. בחודש האחרון נפלה המניה ב-22% בשל האכזבה מהדוחות הכספיים שפורסמו ב-6 בנובמבר. החברה סיכמה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 409 מיליון דולר או 2.71 דולרים למניה, לעומת 525 מיליון דולר או 3.43 דולרים למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 3.37 דולר למניה, פספוס גדול של צפי האנליסטים שעמד על 3.79 דולר למניה. ההכנסות הסתכמו ב-3.56 מיליארד דולר, בהשוואה ל-3.28 מיליארד דולר ברבעון המקביל, הצפי בשוק עמד על 3.57 מיליארד דולר.

x