$
בורסת ת"א

אלטשולר שחם עובר לשליטה מלאה בחברת הקרנות - רוכש את חלקה של מנורה

בית ההשקעות מממש את האופציה שניתנה לו - רוכש נתח של 20% מהמניות שבידי מנורה מבטחים ועובר לאחזקה של 100%; התמורה תשולם לאורך שנים ותהיה תלויה בתוצאות חברת הקרנות

אורי גלאור 11:0902.12.19

אלטשולר שחם מקבל שליטה מלאה על חברת קרנות הנאמנות שלו: חברת הביטוח מנורה מבטחים, המחזיקה ב-20% בחברת הקרנות, מוכרת את חלקה לאלטשולר שחם.

 

מנורה מבטחים מדווחת הבוקר לבורסה כי באלשטולר שחם החליטו לממש את אופציית הרכש שהוענקה לו (Call) כחלק מעסקת המיזוג המקורית של חברת הקרנות, לרכוש את הנתח האמור של 20% מהמניות שבידי חברת הביטוח.

 

תמורת האופציה תשולם באופן מדורג על פני מספר שנים "כתלות בתוצאותיה של אלטשולר קרנות במהלך תקופה זו", נאמר בדיווח. עוד מציינים במנורה כי ההשפעה של מימוש האופציה על תוצאותיה הכספיות אינה מהותית. חברת קרנות הנאמנות מנהלת כ-21.6 מיליארד שקל ופעולת בניהולו של שי ירון תחת המותג אלטשולר שחם.

 

בחודש פברואר 2017 ביצעו אלטשולר שחם ומנורה מבטחים עסקת מיזוג של של חברות קרנות הנאמנות שלהן, ובעקבותיה החזיק אלשטולר שחם ב-80% מהחברה הממוזגת, לצד 20% של מנורה מבטחים. במסגרת המיזוג, רכש בית ההשקעות גם את פעילות ניהול התיקים של מנורה מבטחים פיננסים (בתמורה לסכום לא מהותי).

 

בית ההשקעות אלטשולר שחם הוקם ב-1990 על ידי קלמן שחם וגילעד אלטשולר ומתמחה בניהול קרנות נאמנות, תיקי השקעות קופות גמל וקרנות פנסיה. את חברת הגמל מנהל יאיר לוינשטיין. גילעד אלטשולר ורן שחם, מכהנים כמנכ"לים משותפים של בית ההשקעות המנהל נכסים בהיקף כספי כולל של כ-150 מיליארד שקל.

  

שי ירון מנהל חברת הקרנות של אלטשולר שחם שי ירון מנהל חברת הקרנות של אלטשולר שחם צילום: ענר גרין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x