$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דסק"ש תשתתף בגיוס של סלקום ותשמור על השליטה

חברת ההשקעות שבבעלות אדוארדו אלשטיין תזרים 150 מיליון שקל לחברת הסלולר במסגרת הנפקת המניות שצפויה להתבצע השבוע ובכך תשמור על מעמדה כבעלת שליטה. סלקום תגייס הון בהיקף 400־500 מיליון שקל במניות ובאופציות

גולן חזני 07:2201.12.19

דיסקונט השקעות (דסק"ש) שבשליטת אדוארדו אלשטיין (82.3%) תשתתף בגיוס ההון של סלקום ותשמור על שליטתה בחברה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", סלקום עומדת לגייס הון בהיקף של 400־500 מיליון שקל במטרה לחזק את מבנה ההון שלה, וזאת לקראת ההתמודדות עם פירעונות החוב הגדולים שצפויים לה בשנים הקרובות. רוכשי המניות שישתתפו בהנפקה צפויים לקבל גם אופציות למניות סלקום. דסק"ש, שמחזיקה ב־47% ממניות חברת הסלולר, עתידה להזרים לחברה במסגרת הגיוס 150 מיליון שקל, באמצעות קופת המזומנים שלה שהסתכמה ב־1.45 מיליארד שקל בסוף הרבעון השלישי של השנה. מתוך סכום זה יש לנכות 429 מיליון שקל, שאותם היא עתידה לפרוע למחזיקי איגרות החוב שלה ברבעון הנוכחי.

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מהלך של התייעלות

גיוס ההון מלווה במהלך התייעלות של סלקום, שכולל פיטורי מאות עובדים, שעליו הכריזה ההנהלה בסוף ספטמבר, לאחר שהתוכנית נחשפה ב"כלכליסט".

 

סלקום נסחרת כיום לפי שווי של 1.15 מיליארד שקל, וזאת לאחר שאיבדה 62% משוויה ב־12 החודשים האחרונים ו־55% מתחילת השנה על רקע שחיקה מתמשכת בתוצאות הכספיות שלה. מתחילת החודש המניה של החברה עלתה ב־10%, וזאת על רקע פרסום הדו"חות של סלקום לרבעון השלישי של השנה שהצביעו על התייצבות מסוימת בהכנסות, על אף האטה בקצב גיוס המנויים. מאז שנחשפה תוכנית ההתייעלות עלתה המניה ב־38%.

 

 

סלקום סלקום צילום: אוראל כהן

 

הירידה במניית סלקום השפיעה גם על מניית החברה־האם דסק"ש, שאיבדה מתחילת השנה 33% משווייה וכיום היא נסחרת לפי שווי של 815 מיליון שקל.

 

סלקום מנוהלת על ידי ניר שטרן ובראש הדירקטוריון שלה עומד עמי אראל. לאחרונה נוצר קרע בין אראל לאלשטיין, שנובע, בין היתר, מההחלטה לצאת לגיוס ההון - מהלך שאותו הוביל אראל, ושעיתויו והיקפו ככל הנראה לא מצאו חן בעיני בעל השליטה, שכן המהלך היה עשוי להעמיד בסימן שאלה את שליטתה של דסק"ש בחברת הסלולר.

 

 

פער שלילי גבוה בשווי

דסק"ש נמצאת במצב פיננסי מאתגר, חרף שווי נכסי נקי של 1.21 מיליארד שקל (נכון ל־26 בנובמבר) - שמשקף פער שלילי גבוה בי שווייה הנכסי הנקי לשווי השוק שלה, דבר שאופייני לחברות אחזקה במשבר - ולכן עלתה שאלה אם תוכל להשתתף בגיוס ההון של סלקום.

x