$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סגן שלישי עוזב את רשות שוק ההון: אסף מיכאלי

כעת פרשו מהרשות שלושת הסגנים שהתמודדו על תפקיד הממונה על שוק ההון, שאותו קיבל לבסוף משה ברקת; עזיבתו של מיכאלי, בכיר מוערך ברשות, מצטרפת לזו של יואב גפני והראל שרעבי שעזב לשנת לימודים

רחלי בינדמן 17:1627.11.19

עוד עזיבה של בכיר ברשות שוק ההון: אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון משה ברקת הודיע על סיום תפקידו, כך נודע לכלכליסט.

 

מיכאלי היה אחראי על תחום הביטוח הכללי ברשות והתמודד על תפקיד הממונה יחד עם הסגנים הראל שרעבי ויואב גפני, אך הם הפסידו לברקת.

 

מימין: אסף מיכאלי, הראל שרעבי ויואב גפני. שלושת הסגנים שעזבו את רשות שוק ההון מימין: אסף מיכאלי, הראל שרעבי ויואב גפני. שלושת הסגנים שעזבו את רשות שוק ההון צילום: לע"מ, Mark Neyman

 

 

הראל שרעבי שהיה אחראי על תחום החיסכון ארוך הטווח עזב לאחרונה את הרשות לשנת הפסקה לטובת תוכנית לימודים יוקרתית, אך לא בטוח שישוב. יואב גפני, שהיה הסגן הממונה בין היתר על תחום האשראי החוץ בנקאי, עזב גם הוא. בכך למעשה עזבו את הרשות שלושת הסגנים שהתמודדו מול ברקת.

 

כפי שנחשף בכלכליסט בשבוע שעבר, ברקת פועל לקבל תקן לסגן חדש תחתיו שירכז את האחריות על הפיקוח על סוכני הביטוח.

 

מיכאלי הוא בין הבכירים המוערכים ביותר ברשות שוק ההון והוביל רפורמה מרחיקת לכת הן בביטוח הסיעודי של קופות החולים והן בביטוחי הרכב (רפורמת השמאים). לאחרונה חשף מיכאלי בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת את התוכנית של רשות שוק ההון לפתור את משבר ביטוחי הסיעוד הפרטיים דרך הגדלת אפשרויות הכיסוי של הביטוח בקופות החולים.

 

מיכאלי בן 41, עבד ברשות במשך 12 שנה, מתוכן שש כחבר הנהלה וארבע כסגן בכיר לממונה. בתפקידו האחרון כיהן כאחראי על חטיבת הביטוח ברשות שוק ההון שמרכזת את הטיפול בביטוחי הרכוש, החבויות, והבריאות.

 

מיכאלי ניהל פרויקטים משמעותיים רבים בשנות עבודתו ברשות שוק ההון. ביניהם ניתן למנות את פרסום מדד שירות חברות הביטוח לתחומי הביטוח והחיסכון הפנסיוני, פרויקט יישוב תביעות הוגן בביטוח סיעודי שקיצר ופישט את לוחות הזמנים לטיפול בתביעת ביטוח סיעודי, קביעת כללים לשימוש הוגן בחוקרים בביטוח סיעודי, הרפורמה בביטוח החובה לרכב שהגבירה את התחרות והפחיתה את תעריפי ביטוח החובה לרכב בשיעור של עד 40% והקמת הר הביטוח.

 

מיכאלי החל את דרכו באגף שוק ההון במשרד האוצר ככלכלן במחלקת הפנסיה. בהמשך כיהן כיועץ הכלכלי לסגן שר האוצר, ומילא תפקידים שונים עד למינויו כסגן בכיר לממונה.  

x