$
בורסת ת"א

הכרה בנכס מס מעבירה את ליברה לראשונה לרווח רבעוני

חברת הביטוח הדיגיטלית רושמת ברבעון השלישי רווח זעום של 12 אלף שקל - פלוס ראשון בשורה התחתונה של דוחות ליברה; המייסדת אלישקוב: "החברה תעבור לרווחיות תפעולית מלאה כבר ב-2020"

רחלי בינדמן 10:1027.11.19

חברת הביטוח הדיגיטלית ליברה, שקיבלה רישיון מבטח לפני כשנה וחצי והשיקה את פעילותה בחודש אוקטובר 2018, עברה לראשונה לרווח, הגם שזעום - ליברה רשמה ברבעון השלישי פלוס 12 אלף שקל בשורה התחתונה של הדוח. 

 

סכום הפרמיות ברבעון עמד על 15.6 מיליון שקל, לעומת 11.9 מליון שקל ברבעון השני - סכום הפרמיות בתשעת החודשים הראשונים של 2019 עמד על 34.7 מיליוןן שקל. ברבעון הקודם רשמה ליברה הפסד של 1.4 מיליון שקל - בסיכום החודשים ינואר-ספטמבר נרשם לליברה הפסד של 1.6 מיליון שקל. ההפסד נבע מהוצאות קבועות ומשתנות שעלו על ההכנסות, כמצופה מחברת ביטוח בהקמה.

 

הוצאות החברה כוללות הוצאות הנהלה וכלליות, הוצאות שיווק והוצאות טיפול בתביעות, אשר הסתכמו בכ-19 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה. מאידך, נהנתה החברה מהכרה בנכס מס נדחה, בהיקף של 1.3 מיליון שקל ברבעון השלישי ו-2.8 מיליון שקל בתשעת החודשים. נכס זה נבע  מחלק מההפסדים העסקיים. ההכרה בנכס המס הנדחה אפשרה לחברה להציג, לראשונה, רווח נקי לרבעון השלישי.

 

ליברה עוסקת בביטוחי רכב ודירות ועבור חלק מהלקוחות היא מציעה מחירים שוברי שוק של ממש. אתי אלישקוב, המייסדת והמנכ"לית אמרה היום: "תוצאות הרבעון השלישי עולות על כל התחזיות המוקדמות, לראשונה נרשם רווח נקי, ועל פי קצב הצמיחה עד כה, אנו מעריכים כי החברה תעבור לרווחיות תפעולית מלאה כבר בשנת 2020. השינויים שליברה הובילה הפכו אותה תוך זמן קצר לסמן ימני בענף הביטוח, ובכוונתנו להמשיך להוביל מהלכים לטובת המבוטחים, כאשר באמתחתנו בשורות וחידושים נוספים שימשיכו לנער את הענף".

 

אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x