$
שווקי חו"ל

יש עסקה: לואי ויטון רוכשת את טיפאני ב-16.2 מיליארד דולר

קבוצת LVMH הצרפתית, הבעלים של לואי ויטון - לצד עשרות מותגי יוקרה נוספים - הגיעה להסכם על רכישת חברת התכשיטים האמריקאית לפי שווי של 135 דולר למניה, הגבוה ב-7.5% ממחיר השוק של טיאפני

שירות כלכליסט 09:2325.11.19

עסקת לואי ויטון-טיפאני יוצאת לדרך - קבוצת LVMH, הבעלים של לוי ויטון (לצד עשרות מותגי יוקרה נוספים) הודיעה הבוקר (ב') כי הגיעה להסכם עם טיפאני על רכישת חברת התכשיטים האמריקאית.  

 

התמורה בעסקה, שתתבצע כולה במזומן, תעמוד על 16.2 מיליארד דולר - LVMH תשלם 135 דולר למניית טיפאני, שנסגרה בשישי על 125.51 דולר - פרמיה של 7.5%. ההצחעה הראשונית שהוגשה בחודש שעבר עמדה על 120 דולר למניה.  העסקה אושרה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות והשלמתה צפויה במחצית 2020 - קודם לכן היא נדרשת לאיסור בעלי המניות של שתי החברות ולאישור רגולטורי.

 

מניית טיפאני קפצה ב-51% בשלושת החודשים האחרונים, בעקבות הדיווחים הראשוניים על הצעה של LVMH - הפרסום הראשון יצא ב-27 באוקטובר ויום לאחר מכן  אישרה LVMH כי העבירה הצעה לטיפאני.

 

לואי ויטון היא האחזקה החשובה והמרכזית של LVMH, הנסחרת בבורסה בפריז תחת השם המלא LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton. שווי השוק של הקבוצה עומד על 202 מיליארד יורו, לאחר עלייה של 53% בשווי המניה מתחילת השנה. העסקה עם טיפאני מכוונת להרחבת הנוכחות של הקבוצה בשוק התכשיטים האמריקאי.

  

החברה הצרפתית מחזיקה בנוסף ללואי ויטון שורה ארוכה של מותגי יוקרה מוכרים, בהם ג'יבנש'י, כריסטיאן דיור ופנדי והיא אחת החברות המובילות והמצליחות ביותר בשוק מוצרי היוקרה, בין היתר בזכות הפופולריות של מותגיה בסין. החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של  2019 עם הכנסות של 38.4 מיליארד יורו,  עלייה של 16% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה קודמת.

 

טיפאני נפגעה באופן משמעותי מעימות הסחר בין ארה"ב לסין, בין היתר מהמכסים שהטילה סין על מוצרי יוקרה מארה"ב. החברה התמודדה עם המצב עם שורה של מהלכים, ובראשם צמצום עלויות. במקביל רעננה טיפאני את היצע המוצרים שלה עם תכשיטים במחיר נגיש יותר לציבור, בניסיון לפנות לקהל צעיר יותר - בעקבות ההצלחה הגדולה של מותגי התכשיטים פנדורה הדנית וסיגנט הבריטית.

 

  

חנות לואי ויטון בפריז חנות לואי ויטון בפריז צילום: אם סי טי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x