בורסת ת"א

השגריר באו"ם לשעבר דני גילרמן נכנס לקנאביס

גילרמן יכהן כיו"ר חברת הקנאביס הרפואי פרמוקן, הפעילה כבר מ-2008; "אני מקווה לתרום מניסיוני להתפתחות החברה ולקידום עסקיה גם במישור הבינלאומי"

צלי גרינברג 09:3724.11.19

חברת הקנאביס הרפואי פארמוקןדיווחה הבוקר (א'), כי דני גילרמן, לשעבר שגריר ישראל באו"ם (בין השנים 2008-2003 ויו"ר איגוד לשכות המסחר, ימונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה. פאמוקן נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 173.9 מיליון שקל.

 

 

 

בחברה מציינים כי בחירתו נועדה להוביל את התפתחותה העסקית של החברה בארץ ובעולם. גילרמן אמר לכלכליסט, כי "פנו אליי מהחברה ואחרי שבדקתי היטב אותה, את אנשיה ושיקול הדעת שמופעל בה, את וותק הפעילות שלה ומוצריה הנמצאים כבר בשוק, ולאחר שהם מצאו כי יש ביכולתי לסייע להם, בייחוד בשווקים הבינלאומיים, החלטתי להצטרף. התפקיד מגיע בנוסף לדברים הנוספים שבהם אני עוסק, אבל הוא בהחלט ידרוש ממני השקעת זמן. אני מתרגש לקראת כניסה לתחום חדש, שאני מוצא שהוא גם מאוד מעניין, חדשני ואף עתידני. אני גם מכיר אנשים שהקנאביס הרפואי עוזר להם, והתמונה הכוללת מציגה חיוביות גדולה מאוד. בסוף החשיבות היא עם מי עושים יותר מאשר מה עושים, שחשוב לא פחות".

 

עלות שכרו החודשית של גילרמן תעמוד על 35 אלף שקל תמורת 40 שעות חודשיות, ובנוסף יקבל אופציות לכ-3% ממניות החברה במחיר מימוש של 2.39 שקל למניה, אותם יוכל לממש לאחר 3 שנות כהונה. שווי האופציות כיום עומד על כ-5.2 מיליון שקל.

 

גיל חובש, בעל שליטה ומנכ"ל פארמוקן, אמר לכלכליסט, כי "החיבור עם גילרמן נעשה דרך משרד עורכי הדין שלנו. פגשנו מספר בכירים שונים לתפקיד הובלת הדירקטוריון והחברה כדי לקדמה, בעיקר בפן הבינלאומי. עם דני נוצר חיבור טוב ואנו מאמינים שיכולותיו יסייעו מאוד לחברה לקדם פעילותה, בעיקר בפן הבינלאומי".

 

גילרמן משמש כיום כיו"ר האופרה הישראלית ו-AIFL (ליגת הידידות אמריקה-ישראל); דירקטור בלתי תלוי בקבוצת עזריאלי; כמו כן הוא חבר הוועד המנהל של האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל-אביב והסוכנות היהודית. בעבר כיהן כחבר בוועדה המייעצת לראש הממשלה לענייני כלכלה וחברה, וחבר דירקטוריון במספר חברות ישראליות שונות, כולל בנק הלאומי, בבנק הבינלאומי ובבנק ישראל.

 

בדצמבר 2009 מונה גילרמן ליו"ר קרן הפרייבט אקוויטי 'מרקסטון קפיטל גרופ', במקומו של אליוט ברוידי, שהואשם במתן שוחד לאישי מפתח בארצות הברית על מנת לסייע לו בגיוס כספים לקרן. כשלוש שנים אחר כך, בסוף 2013, עזב גילרמן את הקרן כאשר בדוחותיה הכספיים נכללה הערת עסק חי.

 

פארמוקן הוקמה ב-2008 והיא אחת משמונה מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות בישראל. בנוסף לפעילותה בישראל היא מחזיקה בשיתופי פעולה בהקמת מתקני גידול תוך מבני (INDOOR) ביוון וקמבודיה ופועלת לקידום מיזם קנאביס רפואי באוסטרליה.

 

החברה דיווחה באוגוסט על תוצאותיה הכספיים למחצית הראשונה של השנה במסגרתם הציגה הכנסות בגובה 8.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-6.9 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018. פאמוקן רשמה במחצית הפסד נקי של 47.6 מיליון שקל, שנבעו מהוצאות רישום למסחר של 49.6 מיליון שקל. במחצית המקבילה בשנה קודמת רשמה רווח נקי של 4.5 מיליון שקל.  

 

דני גילרמן דני גילרמן צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x