שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מנועי הכסף
גג עמוד מנועי הכסף

מנועי הכסף

מניות מזנקות, רווחים יורדים: מה עובר על חברות הטכנולוגיה בוול סטריט?

דווקא בשנה שבה מניות הטכנולוגיה מזנקות ביותר מ-40%, רווחי החברות בירידה חדה. מה ההסבר לכך ומה אנחנו יכולים להסיק מהתופעה לגבי השנה הבאה. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 79

שי סלינס 17:0921.11.19

מלחמת סחר, האטה בצמיחה העולמית, ביקושים חלשים, מלחמת חורמה נגד החדירה לפרטיות, אפילו ההכנסות כבר יורדות - אבל סקטור הטכנולוגיה רושם נכון לעכשיו את השנה הטובה ביותר שלו בוול סטריט מאז 2009. רק לפני שנה מעטים האמינו שנזכה לראות חברות ציבוריות ששוות טריליון דולר. והיום - יש כבר 2 חברות כאלו ועוד 3 בדרך הבטוחה לשם.

 

 

 

 

הסיפור של העלייה במניות מורכב. מצד אחד, מניות מסקטור הטכנולוגיה ב-S&P 500 רשמו השנה תשואה של 41%, לעומת תשואה ממוצעת של 24% לכל החברות ב-S&P500.

 

עם זאת, מהצד השני, מבין 11 הסקטורים של S&P 500 - חברות הטכנולוגיה רשמו את הירידה החדה ביותר ברווחים ברבעון השלישי. מדובר בירידה של 5.4% ברווחי החברות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כאשר לשם ההשוואה, כלל החברות במדד רשמו ירידה ממוצעת של 2.4% בלבד. אז מה קורה פה? איך יכול להיות שמניות עולות והרווחים יורדים, האם מדובר בעיוות של השוק או בעיה בתחזיות? על כך דיברנו בפרק ה-79 של פודקאסט מנועי הכסף עם עידו שגיא, אנליסט הטכנולוגיה, ועם אורי גרינפלד, האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x