שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ביקושים גבוהים לאג"ח טבע: גייסה ב-2.1 מיליארד דולר

זאת לעומת גיוס ב-1.5 מיליארד דולר שתכננה החברה במקור; האג"ח הדולריות של טבע בסכום של מיליארד דולר יישאו ריבית של 7.125% והאג"ח הנקובות ביורו בסכום של 1.1 מיליארד דולר יישאו ריבית של 6%; שתי הסדרות נועדו למיחזור חוב זול יותר שגויס עם רכישת אקטביס ב-2016

סופי שולמן 21:3419.11.19
ביקושים גבוהים בגיוס האג"ח של טבע: חברת התרופות השלימה הערב (ג') גיוס אג"ח של 2.1 מיליארד דולר, וזאת לעומת 1.5 מיליארד דולר שתיכננה במקור.

 

 

 

החברה נהנתה מביקושים גבוהים בשווקי האג"ח לחוב בדירוג נמוך שנושא ריבית גבוהה יחסית בסביבה של ריביות יורדות. האג"ח הדולריות של טבע בסכום של מיליארד דולר יישאו ריבית של 7.125% והאג"ח הנקובות ביורו בסכום של 1.1 מיליארד דולר יישאו ריבית של 6%. שתי הסדרות נועדו למיחזור חוב זול יותר שגויס עם רכישת אקטביס ב-2016 כשלטבע היה דירוג גבוה יותר.

 

 צילום: EPA

 

מנכ"ל טבע, קאר שולץ, אמר כי "עם השלמת עסקה זו, ובמקביל להצעת הרכש ופירעונן המוקדם של אגרות החוב שלנו, השגנו התאמה בין פירעונות החוב הצפויים בשנים הקרובות לביצועינו התפעוליים, וזאת במקביל להמשך המיקוד בהשגת מטרותינו העסקיות ויעדינו לטווח הארוך".

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
76% 8% 16%

 

גיוס החוב הנוכחי אמור לפתור את עומס הפרעונות שמצפה לטבע ב-2021, אז היא צריכה לפרוע יותר מ-4 מיליארד דולר. ב-2020 היא צריכה לשלם כ-2 מיליארד דולר וכיום יש לה בקופה 1.2 מיליארד דולר בלבד. מדובר בחוב שנותר מרכישת אקטביס תמורת קרוב ל-40 מיליאר דולר. הגיוס מוסיף ודאות לגבי יכולתה של טבע לעמוד בלוח הסילוקין של החוב.

 

טבע סיימה את הרבעון השלישי עם חוב נטו של 25.7 מיליארד דולר, הפחתה משמעותית לעומת 34 מיליארד דולר לפני שנתיים. עם זאת, החוב שנותר לה לפרוע עדיין עצום בעיקר לנוכח הירידה המתמשכת בהכנסות וברווחיות שפוגעים גם בתזרים המזומנים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x