$
בורסת ת"א

אושרו בקשות ויקטורי ופרשמרקט לרכוש מיינות ביתן 12 סניפים

מיכל הלפרין, הממונה על התחרות בשוק, אישרה למשפחות רביד (בעלי ויקטורי) ואמיר (בעלי פרשמרקט) לרכוש 5 ו-7 סניפים בהתאמה; עלות העסקה - 63 מיליון שקל למשפ' רביד ו-110 מיליון שקל למשפ' אמיר; ביתן מציע סניפים שלו למכירה בשל מצוקת האשראי של החברה וחובות למפרקי מגה שבבעלותו

נורית קדוש 15:5113.11.19

הממונה על התחרות מיכל הלפרין אישרה היום (ד') את הבקשה של רשת ויקטורי שבשליטה וניהול משפחת רביד, לרכוש חמישה סניפים מידי יינות ביתן ומגה, שבבעלות נחום ביתן - היקף המכירה הוא 63 מיליון שקל בתוספת עלות המלאי. כמו כן, אישרה הממונה לבעלי פרשמרקט, האחים אמיר, לרכוש שבעה סניפים של יינות ביתן. סכום המכירה יעמוד על 110 מיליון שקלים. 

 

מה דעתך על מניית ויקטורי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ברשת ויקטורי, לטובת מימוש העסקה, בוחן המנכ"ל ומבעלי השליטה של ויקטורי, אייל רביד, הנפקת אג"ח בהיקף של כ-70 מיליון שקל, שישמשו גם לשיפוץ החנויות. השלמת העסקה כפופה להבנות אליהם נדרשים הצדדים להגיע עם משכירי הנכסים.

 

 

אייל רביד - מבעלי ויקטורי, ונחום ביתן - בעלי יינות ביתן ומגה אייל רביד - מבעלי ויקטורי, ונחום ביתן - בעלי יינות ביתן ומגה צילומים: אוראל כהן , מיקי נעם אלון

 

 

האחים אמיר, בעלי פרשמרקט האחים אמיר, בעלי פרשמרקט צילום: מורג ביטן

 

נחום ביתן מציע סניפים של הרשתות למכירה מתוך ניסיון להשיג מזומנים, בעקבות מצוקת האשראי של החברה לנוכח מצבת חובותיה למפרקי מגה ולבנקים. העסקה יוצאת לדרך כחודש לאחר שחתם ביתן על הסכם למכירת שבע חנויות לאחים יוסי ושלומי אמיר, בעלי השליטה בפרש מרקט, ומכירת חנות נוספת לרשת קינג סטור.

 

היקף המכירות השנתי של 13 החנויות שנמכרו בעסקאות אלו עומד על כ-470 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x