שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

תלונה נגד אדם נוימן: "כמנכ"ל WeWork לעג לי ופגע במשרתי כשנכנסתי להריון"

ראש המטה של נוימן לשעבר מדינה ברדהי טוענת שנוימן ועובדים נוספים בזו לה, לאחר שהודיעה כי בשל הריונה, לא תוכל ללוות את המנכ"ל לשעבר בטיסות - שבהן נהג לעשן מריחואנה; בתלונה שהגישה לנציבות הפדרלית לשוויון הזדמנויות טוענת המתלוננת כי לאחר שחזרה מחופשת לידה לא קיבלה מחדש את המשרה שלה

שירות כלכליסט 21:5431.10.19

פחות משבועיים לאחר סיום הפרק של אדם נוימן ב- WeWork (לאחר שבעלת המניות הגדולה סופטבנק רכשה את חלקו ב-1.7 מיליארד דולר), מוציא הניו יורק טיימס סיפור לא סימפטי מעברו הלא מזהיר - כך אנו יודעים היום - כמנכ"ל ויו"ר החברה שאותה ייסד.

 

 

 

במרץ 2016, כאשר ראש המטה של נוימן, מדינה ברדהי (Medina Bardhi) גילתה שהיא בהריון, היא בחרה שלא לשתף את החדשות המשמחות עם הבוס שלה. אך כמובן שבסופו של דבר לא היתה לה ברירה.

 

אדם נוימן אדם נוימן צילום: דן קינן

 

היא נאלצה לעדכן את נוימן כי לא תוכל להמשיך ללוות אותו בנסיעות העסקים, "בשל הנוהג שלו להביא מריחואנה לטיסות, ולעשן אותה מהלך הטיסה, באזור הנוסעים הסגור" – כך לפי תלונה שהגישה היום (ה') ברדהי לנציבות הפדרלית לשוויון ההזדמנויות בניו יורק.

 

ברדהי מספרת בתלונה שלאחר הודעתה נדרשה להתמודד עם דפוס של יחס מפלה ופוגעני, שכלל לעג ובוז מצד נוימן וגורמים נוספים ב-WeWork, וכן נישול מהסמכויות שהיו בידיה. לדבריה, נוימן התייחסת לחופשת הלידה שלה כ"נופש" או "פרישה", ובכירה אחרת, ג'ניפר ברנט (Jennifer Berrent), אמרה לה, בפני כמה מהמנהלים בחברה, "וואו, את הופכת לגדולה".

 

במהלך חמש שנות עבודתה הרתה ברדהי פעמיים ושתי הפעמים גררו הורדה בתפקיד. בסופו של דבר בתחילת אוקטובר השנה פוטרה מהחברה, מעט לאחר העזיבה של נוימן. לפי התלונה, ב- WeWork שררה תרבות רחבה יותר של ניצול וחוסר כבוד כלפי נשים, וסביבה ארגונית עם צריכה רבה מאד של אלכוהול, ושבה השכר לעובדים הגברים היה גבוה מזה שניתן לשנים במשרות דומות.

 

שורה של תביעות 

לדברי המתלוננת האפליה החלה כבר בשלב ראיון העבודה, באוקטובר 2013, אז שאל אותה נוימן, בניגוד להוראות החוק, אם היא מתכננת להינשא ולהיכנס להריון, שאלה ש"היממה אותה וגרמה לה אי נוחות". כשנכנסה להריון שלוש שנים מאוחר יותר, לפי התלונה, נוימן החליף אותה בעובד גבר ושילם לא שכר כפול מזה ששילם לה. כאשר חזרה מחופשת הלידה, במקום להשיב לה את תפקידה כראש המטה, היא הועסקה בחברה מבלי שניתנו לה סמכויות והוראות יומיומיות. בסופו של דבר קיבלה חזרה את המשרה שלה, ובפברואר 2018, כאשר הרתה שוב פעם, האירועים חזרו על עצמם.

 

נוימן, שהתחייב בעבר להגן על כבוד וזכויות הנשים ב- WeWork, איבד את תפקיד המנכ"ל בספטמבר לאחר כישלון הניסיון להשלים הנפקה ראשונית של החברה. בחודשים האחרונים שורה של נשים שעבדו ב- WeWork הגישו תביעות נגד החברה בטענות שונות על הפליה לרעה על בסיס מגדר. החשיפה של תלונות אלה לקראת ההנפקה רק הוסיפו לסערה ולביקורת החריפה שהופנתה כלפי החברה וכלפי נוימן מצד בנקאים, אנליסטים, עובדים ועובדים לשעבר.

 

ביקורות אלה, והפרטים הפיננסיים הבעייתיים שנחשפו בתשקיף לקראת ההנפקה, הובילו לצניחה חופשית בערך הצפוי של WeWork בהנפקה המתוכננת – ובסופו של דבר לביטול המהלך ולהדחת נוימן מתפקיד המנכ"ל. בשלב ראשון המשיך נוימן לכהן כיו"ר אך כאמור לפני כ-10 ימים תם הפרק שלו בחברה שייסד, ושהפכה להיות בבעלות כמעט מלאה של סופטבנק, חברת האחזקות היפנית.

 

דובר מטעם נוימן סירב להגיב, והפנה את כתב העיתון לברר את העניין מול החברה. דוברת WeWork גוון רוקו (Gwen Rocco) מסרה שהחברה "מתכוונת להגן באופן נחרץ על עצמה", בפני התלונה. "יש אצלינו אפס סובלנות להפליה מכל סוג שהיא, אנו מחויבים להניע את החברה קדימה ולבנות תרבות שהעובדים שלנו יהיו גאים בה", הוסיפה הדוברת.

 

אדם נוימן אדם נוימן צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x