שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פנאקסיה עברה מבדקי תקינה אירופית - ממתינה לאישור יצוא מישראל

מדובר בתקן הכרחי לייצוא מישראל למדינות באיחוד האירופי ופנאקסיה היא מפעל הקנאביס הראשון בישראל שעבר בהצלחה את המבדקים הנדרשים; דדי סגל, מייסד ומנכ"ל פנאקסיה: "נכנסו למועדון שעיקר החברות בו הן חברות הענק הקנדיות"

צלי גרינברג 13:2530.10.19

חברת פנאקסיה מעבדות ישראל  דיווחה היום (ד'), כי עברה את מבדקי הביקורת לטובת קבלת תקן ייצור קנאביס רפואי אירופי (EU-GMP). מדובר בתקן ייצור ההכרחי לחברות הישראליות לייצוא מוצריהן לאיחוד האירופי.

 

פנאקסיה הפכה בכך למפעל הקנאביס הישראלי הראשון שעבר את מבדקי התקינה האירופית, ויהפוך בכך למפעל הישראלי הראשון שיוכל להיערך לייצוא הצפוי עד סוף הרבעון הראשון של 2020. החברה  הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 413.8 מיליון שקל ופועלת כמפעל לייצור מוצרי קנאביס רפואי

 

דדי סגל, מייסד ומנכ"ל פנאקסיה ישראל, אמר ל'כלכליסט: "נכנסנו למועדון שנמצאות בו חברות בודדות, ועיקרן הן חברות הענק הקנדיות כמו קאנופי ואורורה. ואישור התקינה שאנו אמורים לקבל תוך מספר שבועות לאחר הדיווח היום על הביקורת שעברנו, רחב יותר משל כל החברות הפועלות במועדון שהזכרתי. למעשה, קיבלנו אישור לייצור מוצרי קנאביס רפואי בדמות פרחים, שמנים ותמצית לשאיפה, שהוא רחב יותר משאר השחקנים שקיבלו התקינה האירופית לייצור. האישור של חברת 'אורורה' לדוגמה, לא כולל שמנים ותמצית לשאיפה".

 

לגבי ההכנה לייצוא אמר סגל, כי "קבלת התקינה היא רק הבסיס לאפשרת הייצוא. לאחר מכן יש להתחיל בהליכי רישום במדינות היעד באיחוד האירופי שאורכות זמנים שונים. כך לדוגמה הליך הרישום בפולין אורך כ-180 יום, בגרמניה פחות, ובפורטוגל ויוון זה אורך כשנה. למרות שאין עדיין ייצוא מישראל בפועל, יש לפנאקסיה את היכולת כבר להתחיל בהליכי הרישום, דבר שיאפשר לה להיות מוכנה לייצוא כבר עם החלתו, ובכך להפוך לחברה הישראלית הראשונה שתוכל לייצא לאירופה בפועל".

 

פנאקסיה סיימה את מיזוגה עם החברה הציבורית הרודיום ב-26 לספטמבר השנה ומאז החלה להיסחר ברשימה הראשית ותיכנס למדדים: ת"א ביומד, ת"א תעשייה, ת"א צמיחה, ת"א גלובל-בלוטק, ות"א AllShare.

 

דדי סגל מייסד ומנכ"ל פנאקסיה דדי סגל מייסד ומנכ"ל פנאקסיה צילום: Jaron Levisohn

בטל שלח
    לכל התגובות
    x