$
בורסת ת"א

התחרות על המשקיעים החדשים: אקסלנס מציע למצטרפים 3 חודשים ללא עמלות

אחרי שלאומי הציע פלטפורמת מסחר עצמאית ללא עמלות קניה ומכירה, מצטרף אקסלנס ופונה לציבור הרחב עם הצעה מרחיקת לכת משלו - במטרה לעודד תחרות בעמלות שגובים הבנקים

רחלי בינדמן 16:0129.10.19

התחרות על עמלות המסחר מעלה הילוך - בית ההשקעות אקסלנס מזמין משקיעים חדשים עם תקופת מבצע ללא עמלות. אקסלנס למעשה מציע לציבור שיעביר אליו כסף ויתחיל לסחור דרך חבר הבורסה שלו, פטור מלא מעמלות מסחר ותשלום חודשי לשלושה חודשים.

 

מדובר בהצעה מרחיקת לכת שבה במשך שלושה חודשים כל מי שיצטרף לאקסלנס יוכל לסחור בבורסה לגמרי בחינם. המבצע יוגבל אך ורק לאנשים פרטיים שיבחרו לסחור דרכו ולא יכלול שחקנים מתוחכמים. בכך מצטרף אקסלנס לתחרות על ליבם של הסוחרים הפוטנציאליים החדשים ,זמן קצר לאחר שבנק לאומי עשה צעד משמעותי משלו בתחום.

 

לפני חודש השיק לאומי פלטפורמת מסחר דיגיטלית (Pepper invest) המאפשרת לציבור הרחב לרכוש ולקנות ניירות ערך גם בהיקף של עשרות שקלים בודדים וללא עמלות קניה ומכירה אלא בתשלום רבעוני שנגזר מהסכום המנוהל.

 

 

כיום רק 10% מכספי הלקוחות הפרטיים המושקעים בבורסה מנוהלים על ידיהם באופן עצמאי כאשר כל השאר רוכשים קרנות נאמנות או משקיעים דרך מוצרי חיסכון אחרים כמו קופות גמל להשקעה.

 

המטרה של אקסלנס היא לעודד את הציבור להתחיל ולהתנסות במסחר עצמאי ולעודד אותם להוציא כסף מהמערכת הבנקאית הגובה עמלות קניה ומכירה גבוהות וכן דמי משמרת רבעוניים. באקסלנס מקווים כי אחרי שלושה חודשי ניסיון הלקוחות יישארו ומתחייבים שגם העמלות שייגבו החל מהחודש הרביעי יהיו זולות משמעותית מאלו שגובים הבנקים. מנכ"ל חבר הבורסה של אקסלנס אלעד בנבג'י אמר היום לכלכליסט "בישראל קיים כשל שוק בתחום שירותי הברוקראז', מטרת המבצע היא לעורר מודעות לאלטרנטיבה".

 

בימים אלו פועלת הבורסה לניירות ערך לאתר שחקן שיהפוך לחבר בורסה ויציע פלטפורמת מסחר דיגיטלית לחלוטין. בארה"ב שורה של גופי פינטק שנכנסו לתחום מתחילים להציע פלטפורמות מסחר ללא עמלות קניה ומכירה שמבוססים על תשלומים רבעוניים קבועים או כאלה הנגזרים מהיקף הסכום המנוהל, ללא קשר לכמות הפעולות שמבצע הלקוח. כך, אנשים יכולים לבצע ריבוי של פעולות ולא לספוג עמלות קניה ומכירה כבדות שנוגסות בתשואה. 

 

אלעד בנבג'י אקסלנס אלעד בנבג'י אקסלנס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x