$
בורסת ת"א

מנכ"ל החברות הציבוריות של קרן הגשמה רון ברקוביץ' הודיע על פרישתו

ההודעה על הרצון לסיים את תפקידו בקרן מגיעה כחודש וחצי לאחר שפורסם כי רשות ני"ע עיכבה לחקירה את ברקוביץ' ואת יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש; השניים חשודים בביצוע עבירות דיווח בקשר להסכם התקשרות עם היזם האמריקאי גרי דראגול; ברקוביץ': "אחרי שש שנים מלאות עשייה בהגשמה החלטתי לצאת לדרך חדשה"

אורי גלאור 15:4729.10.19
המנכ"ל ודירקטור החברות הציבוריות של קרן הגשמה (הגשמה ניהול השקעות בע"מ), רו"ח רון ברקוביץ', הודיע היום (ג') על רצונו לסיים את תפקידו בקרן. במהלך ארבע השנים האחרונות בהגשמה כיהן ברקוביץ' כסמנכ"ל השקעות ובהמשך כמשנה למנכ"ל וכמנהל השקעות ראשי. כמו כן, כיהן כמנכ"ל ודירקטור ההשקעות הציבוריות של החברה – הגשמה ניהול השקעות בע"מ, מאז הקמתה.

 

ההודעה על הרצון לסיים את תפקידו מגיעה כחודש וחצי לאחר שפורסם כי רשות ני"ע עיכבה לחקירה את ברקוביץ' ואת יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש, בחשד לביצוע עבירות דיווח בקשר להסכם התקשרות עם היזם האמריקאי גרי דראגול.

 

 

רון ברקוביץ' רון ברקוביץ' צילום: אתר החברה

 

 

הגשמה, כך על פי ממצאי החקירה, הקימה במהלך 2018 תאגיד בארה"ב בשם "הגשמה לנסינג מישיגן". התאגיד התקשר עם חברת יזם מקומי בשליטת היזם גארי דרגול, למטרת רכישת נכס נדל"ן מניב במישיגן ארה"ב, שרכישתו הושלמה במאי 2017. הגשמה פרסמה בהמשך תשקיף שבו מכרה יחידות השתתפות (יה"ש) לפרויקט.

 

יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש

 

 

במאי 2019 פרסמה החברה האם הגשמה, שגייסה עד ספטמבר 2018 באמצעות תאגידים יעודים 2.8 מיליארד שקל מכ-6,000 משקיעים, תשקיפים לגיוס פרויקטים שונים בחו"ל. בספטמבר דיווחה החברה שלמונה מנהל מיוחד לנכסים של איש העסקים דראגול וחברות בשליטתו, כחלק מהליכים פליליים ואזרחיים שנוהלו נגדו בארה"ב.

 

על פי החשד של רשות ני"ע, הדיווח על ההסתבכות של דראגול היה מטעה וחסר ובכוונתה הייתה להטעות את ציבור המשקיעים. כמן כן, על פי החשד, דיווח זה כלל מידע שהיה בידי הגשמה מספר חודשים - והיא נמנעה מלדווח עליו.

 

בדצמבר 2018, פרסמה הגשמה דיווח נוסף לפיו ממשיך צוות היזם בניהולו השוטף של הנכס תחת פיקוחו של המנהל המיוחד ובשיתוף פעולה איתו. על פי החשד שחוקרת הרשות, גם דיווח זה היה חסר ומטעה והוא פורסם בכוונה להטעות את ציבור המשקיעים.

 

רון ברקוביץ': "אחרי שש שנים מלאות עשייה בהגשמה החלטתי לצאת לדרך חדשה. הייתה לי הזכות לעבוד בהגשמה שהינה חברה פורצת דרך ומובילה בתחומה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x