$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

הסתיים המסחר בבורסת ת"א: אודיוקודס קפצה ב-7.5%

מדד ת"א 35 יציב ות"א 125 נחלש ב-0.2%; עליה בהכנסות וברווחים אצל ספקית פתרונות התקשורת הקולית אודיוקודס הקפיץ את המניה, מניית הבורסה לני"ע בין מובילות מדד ת"א 90 - עלתה ב-2.4%, או.פי.סי אנרגיה נחלשה ב-3.5%; יו"ר הבינלאומי הודיעה על פרישה

כתבי שוק ההון 17:3429.10.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

 

17:25 - הסתיים המסחר בבורסת תל אביב: מדד ת"א 35 יציב, ומדד ת"א 125 ירד ב-0.2%. אלביט מערכות בראש ת"א 35 לאחר שעלתה ב-2.3%, אנרג'יאן בתחתית - איבדה 2.5%. בת"א 90 היה מעניין יותר - אודיוקודס סיימה את המסחר עם קפיצה של 7.5%, לאחר דוחות רבעוניים חיוביים שפורסמו היום. מניית הבורסה לני"ע אף היא בלטה לטובה - טיפסה ב-2.4%. איי.די.אי ביטוח בתחתית המדד - מחקה 5.2%, או.פי.סי נחלשה ב-3.5%.

 

17:10 - יושבת ראש הדירקטוריון בבנק הבינלאומי, אירית איזקסון, הודיעה במהלך ישיבת הדירקטוריון שהתקיימה היום (ג') כי בכוונתה לסיים את כהונתה כיו"ר הדירקטוריון וכדירקטורית בבנק בתום תקופת הכהונה (הקדנציה) לה נבחרה - סוף פברואר 2020.

 

 

אירית איזקסון, יו"ר הבינלאומי הפורשת אירית איזקסון, יו"ר הבינלאומי הפורשת צילום: אוראל כהן

 

16:35 - התחרות על המשקיעים החדשים: אקסלנס מציע למצטרפים שלושה חודשים ללא עמלות - אחרי שלאומי הציע פלטפורמת מסחר עצמאית ללא עמלות קניה ומכירה, מצטרף אקסלנס ופונה לציבור הרחב עם הצעה מרחיקת לכת משלו - במטרה לעודד תחרות בעמלות שגובים הבנקים. אקסלנס למעשה מציע לציבור שיעביר אליו כסף ויתחיל לסחור דרך חבר הבורסה שלו, פטור מלא מעמלות מסחר או תשלום חודשי לשלושה חודשים.

 

16:00 - מנכ"ל החברות הציבוריות של קרן הגשמה רון ברקוביץ' הודיע על פרישתו: ההודעה מגיעה כחודש וחצי לאחר שפורסם כי רשות ני"ע עיכבה לחקירה את ברקוביץ' ואת יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש. השניים חשודים בביצוע עבירות דיווח בקשר להסכם התקשרות עם היזם האמריקאי גרי דראגול.

 

 

המנכ"ל הפורש רון ברקוביץ' המנכ"ל הפורש רון ברקוביץ' צילום: אתר החברה

 

15:15 - נטו אחזקות וביכורי שדה בסכסוך עסקי: מחלוקת בנוגע לאופן ניהול ביכורי שדה דרום הוביל לסכסוך בין נטו, בראשות דודי עזרא, לאחים אילן וששי שבע, המחזיקים בחלקים שווים (50%) בביכורי שדה דרום. נטו שלחה מכתב לאחים שבע שמנהלים את החברה ומכהנים בה כמנכ״ל וכסמנכ״ל תפעול, עם טענות להפרת הסכמים ומחלוקות שהביאו את ביכורי השדה למבוי סתום. נטו הודיעה לאחים שבע, כי בטרם תפנה למצוי זכויותיה בערכאות משפטיות היא מבקשת להפנות את המחלוקת לגישור על מנת למנוע פגיעה בפעילותה של ביכורי השדה.

 

14:25 - אורביט טכנולוגיות, ספקית פתרונות תקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע למערכות קרקעיות, ימיות, מטוסים וחלל, הודיעה היום כי קיבלה הזמנה נוספת למערכות תקשורת לווינים מוטסת בסך של כ-3.2 מיליון דולר מחברת INMARSAT, אחת מחברות תקשורת הלוויינים מהגדולות בעולם. המערכות תסופקנה במהלך שנת 2020. שתי החברות חתמו על הסכם בחודש מרץ השנה. המניה של אורביט מטפסת ב-4%.

 

13:35 - פרוטרום תעשיות ובעלת השליטה שלה IFF איי.אפ.אפ תובעות מאורי יהודאי (מי ששימש כנשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום) 74 מיליון שקל: החברה טוענת שמדובר בתביעה שעוסקת בבונוס שקיבל יהודאי בסך 20 מיליון דולר. עוד נכתב בתביעה: "כן מתבקש ביהמ"ש לחייב את הדירקטורים אשר המליצו על מתן הבונוס ולבסוף אישרו אותו לשלם לתובעות את סכום הבונוס ככול שיהודאי לא ישיב את סכום הבונוס במלואו". 

 

 

אורי יהודאי אורי יהודאי צילום: סיון פרג'

 

12:00 - חברת הקנאביס הרפואי קנביט הודיעה כי קיבלה רישיון לשנה מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות לעיסוק והחזקה של צמחי קנאביס רפואי בתנאי האיכות IMC- GAP לתקופה של 12 חודשים לחוות הריבוי. בהתאם לכך, חוות הריבוי של קנביט תוכל להתחיל בפעילות המסחרית של ריבוי עד 12,500 צמחים של קנאביס לשימוש רפואי מסוגים שונים ובשלבי הגידול השונים בכל נקודת זמן, ובין היתר למכור שתילים לחוות גידול של קנאביס לשימוש רפואי בישראל המחזיקות ברישיון גידול לפי התקן. המניה מטפסת ב-5.4%.

 

חברת איסתא (חברת נסיעות ונדל"ן) הנסחרת במדד ת"א 90 הודיעה כי תשלים היום את רכישת הקרקעות בלימסול שבקפריסין באזור קו החוף על מנת להקים מלון, ותשלם סכום של 11.5 מלייון יורו. להערכת החברה, עלות הקמת המלון, בו ייבנו 150 חדרים, תסתכם בכ-28 מיליון אירו והקמתו צפויה להמשך כ-3 שנים ממועד זה.

 

10:40 - אלקטרה בנייה תקים את פרויקט לנדמרק במתחם שרונה בתל אביב בהיקף של 715 מיליון שקל. החברה האם אלקטרה דיווחה למשקיעיה בבורסה שאלקטרה בנייה התקשרה בהסכם עם מליסרון ואפי נכסים להקמת הפרויקט. מליסרון מטפסת ב-1.2% בפסגת ת"א 35.

 

אודיוקודס מטפסת ב-0.6% אחרי פרסום הדוחות: ספקית פתרונות התקשורת הקולית רשמה ברבעון השלישי של 2019 הכנסות של 51.4 מיליון דולר, עלייה של 15.5% לעומת הרבעון השלישי של 2018. הרווח הנקי עמד על 7.4 מיליון דולר או 24 סנט למניה בדילול מלא, לעומת רווח נקי של 5.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 

9:45 - הבורסה באחוזת בית פותחת את היום בירידות מזעריות - המדדים ת"א 35 ות"א 125 נחלשים ב-0.1%. אופקו מובילה את ת"א 35 עם עלייה של 1.2%, שפיר הנדסה סוגרת את המדד בירידה של 1.1%.

 

7:45 - המסחר בבורסת תל אביב ייפתח לאחר המגמה החיובית שנרשמה אמש בוול סטריט - מדד נאסד"ק טיפס ב-1%, דאו ג'ונס ב-0.5%, ומדד S&P 500 הוסיף 0.6% לערכו וקבע שיא חדש.

 

גם הבורסה המקומית ננעלה אתמול בעליות - ת"א 35 טיפס ב-0.2%, ת"א 125 התחזק ב-0.4%. פועלים ריכז את המחזור הגבוה בבורסה ועלה ב-2.1%, הבינלאומי איבד 1.1% במחזור ענק - השני בבורסה - של 104 מיליון שקל לעומת ממוצע של 12.6 מיליון שקל במניה זו בשנה האחרונה.

 

אל על קפצה ב-5.5%, קבוצת אשטרום טיפסה ב-1.3% והשלימה 11 ימים רצופים של עליות. יוניבו קפצה ב-13.1% אחרי שהחברה הבת קיבלה אישור לשיווק מוצרי קנאביס.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x