$
שווקי חו"ל

צ'ק פוינט: ההכנסות עלו אך הרווח הרבעוני נחלש ב-5.2%

ענקית אבטחת המידע הישראלית סיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם ירידה גם ברווח התפעולי ובשווי המזומנים שלה, אך עלתה על תחזיות הרווח וההכנסות; המייסד והמנכ"ל גיל שויד: "המשכנו להרחיב את יריעת המוצרים להגנה מפני איומים הנגרמים כתוצאה משירותי ענן"

צלי גרינברג 12:0828.10.19

ענקית אבטחת המידע הישראלית צ'ק פוינט סיכמה הבוקר (ב') את הרבעון השלישי של 2019 עם שיפור בשורת ההכנסות אך נסיגה בשורת הרווח. בשני הפרמטרים עלתה צ'ק פוינט על התחזיות בשוק.

 

החברה הישראלית שנסחרת בבורסת נאסד"ק רשמה רווח המתואם (NON-GAAP) של 216.7 מיליון דולר או 1.44 דולר למניה, לעומת 219.2 מיליון דולר או 1.38 דולר למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עלה על צפי האנליסטים שעמד על 1.4 דולר למניה.

 

הרווח חשבונאי (GAAP) עמד על 187.8 מיליון דולר או 1.26 דולר למניה, מול 198.2 מיליון דולר או 1.27 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט צילום: יאיר שגיא

 

 

ההכנסות צמחו ב-4% ברבעון ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-491 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים עמדו על 490.75 מיליון דולר.

 

ההוצאות התפעוליות ברבעון עלו ל-277 מיליון דולר לעומת 244.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. החברה הציגה מזומנים ושווי מזומנים בסך 4.055 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השלישי השנה, לעומת 4.071 מיליארד דולר בסוף הרבעון השלישי של 2018.

 

גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט ציין במסגרת הצגת הדוחות כי במהלך הרבעון "גילינו נוזקה שעקבה אחרי פעילי זכויות אדם, עורכי דין, חברי אופוזיציה ועיתונאים במצרים, ככל הנראה על ידי גורמים בשלטון המצרי. ניסינו לגלות מי עומד מאחורי הנוזקה הזו, ומחלקת המחקר שלנו איתרה כתובות IP שמשוייכות למשרד המדע במצרים".

 

שויד סיפר עוד כי "מצאנו חולשה מאוד משמעותית גם בטלפונים של אנדרואיד, בקבלת מסרונים בחו"ל. מעל מיליארד משתמשים אותרו כחשופים לחולשה הזאת – הם קיבלו הודעה שמפנה אותם למפעיל מזויף שיכול לעקוב אחריהם. עבדנו על עדכון עם החברות סמסונג, וואוי, LG וסוני, ומלבד בטלפונים הניידים של סוני הבעיה נפתרה".

 

עוד אמר שויד "רשמנו הרבעון עלייה של 13% במנויים לשירותי האבטחה של החברה. המשכנו להרחיב את יריעת מוצרינו עם ה-CloudGuard Connect ועם CloudGuard Edge להגנה מפני איומים הנגרמים כתוצאה משירותי ענן. הוצאנו מוצרים חדשים לעסקים גדולים ומרכזי דאטה ובנוסף להם גם לעסקים קטנים, ולמעשה אנו משדרגים את כל קו המוצרים שלנו. אלה נותנים מענה לאיום הגובר של המערכות הביתיות ואלה של העסקים הקטנים והגדולים, ואפילו אנחנו הופתענו מכמות המחשבים הניידים, והמכשירים הניידים, שנגועים בנוזקה ועלולים לפגוע בעסק או בהגנה הביתית".

 

"לראייתי השוק בו אנו פועלים מתפצל לתתי תחומים ולנו יש יתרון גדול כי אנו יכולים לשרת אותם, וזה גם אתגר כי בכל תחום יש חברות שמתמקדות ומתמחות בו".

 

לשאלה מדוע צ'ק פוינט צומחת בקצב איטי יחסית לחברות אחרות צעירות וקטנות ממנה הנמצאות בתחום, אמר שויד כי "אם היינו היום סטארט-אפ קלאוד שנמדד על צמיחה היינו מציגים סטארט-אפ שמכפיל עצמו כל שנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x