$
שווקי חו"ל

לואי ויטון מאשרת: הגשנו הצעת רכישה לטיפאני, נוהלו שיחות ראשוניות

לפי דיווחים שונים, ההצעה עומדת על 14.5 מיליארד דולר, 22% מעל שווי השוק של טיפאני - ההערכות הן שההצעה תידחה בנימוק שמדובר במחיר נמוך מדי

שירות כלכליסט 11:4328.10.19

הקבוצה הצרפתית LVMH מאשרת את הידיעות המוקדמות: הבעלים של לואי ויטון הגישה הצעת רכישה לטיפאני האמריקאית וניהלה איתה שיחות ראשוניות על עסקה.

 

בהודעה לא נמסר סכום הצעה אך ביממה האחרונה דווח בשורה של מקורות שמדובר ב-14.5 מיליארד דולר, 22% מעל שווי השוק של טיפאני בניו יורק, העומד על 11.9 מיליארד דולר. כמו כן, דווח שטיפאני שכרה חברת יעוץ על מנת לבחון את ההצעה וההערכה היא שתדחה אותה בנימוק שהסכום נמוך מדי. אם אכן כך יהיה, לא מדובר בסוף פסוק, ובהחלט תיתכן הגשת הצעה משופרת - או מנגד לחץ של בעלי מניות בטיפאני לבחון מחדש את ההצעה.

 

LVMH היא חברת מוצרי היוקרה הגדולה בעולם, ומעבר למותג הראשי לואי ויטון, בבעלותה (בין היתר) המותגים כריסטיאן דיור, בולגרי, ג'יבנשי ופנדי. מהלך דרמטי של רכישת טיפאני טומן בחובו סיכון כמובן, אך בהיבט החיובי, הוא יסייע ל-LVMH לממש של היעד הידוע שלה, של הרחבת האחיזה בשוק האמריקאי.

 

בהודעתה הדגישה הענקית הצרפתית כי אין כל וודאות שאכן תושלם העסקה המדוברת. שווי הקבוצה עומד על 195 מיליארד יורו (כ-215 מיליארד דולר),לאחר לאחר זינוק של 52% בשווי המניה מתחילת השנה.

 

טיפאני נפגעה באופן משמעותי מעימות הסחר בין ארה"ב לסין, בין היתר מהמכסים שהטילה סין על מוצרי יוקרה מארה"ב. החברה התמודדה עם המצב עם שורה של מהלכים, ובראשם צמצום עלויות. במקביל רעננה טיפאני את היצע המוצרים שלה עם תכשיטים במחיר נגיש יותר לציבור, בניסיון לפנות לקהל צעיר יותר - בעקבות ההצלחה הגדולה של מותגי התכשיטים פנדורה הדנית וסיגנט הבריטית.

  

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x