$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בכירי אילן ביו לשעבר דורשים את פירוק החברה

אלעד מגל וערן נחניאלי, שכיהנו עד לאחרונה כמנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של חברת הקנאביס, טוענים כי לא קיבלו את שכרם במשך כמה חודשים: "מצבה הכלכלי קשה ביותר". דירקטורים בחברה: "היו"ר גל און פיטר על דעת עצמו את נחניאלי"

צלי גרינברג 07:5528.10.19

אלעד מגל, לשעבר מנכ"ל חברת הקנאביס אילן ביו, וערן נחניאלי, שהיה סמנכ"ל הכספים של החברה, הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לצו לפתיחת הליכים נגדה, לפי חוק חדלות פירעון.

 

השניים, שטוענים לחובות שכר ונלוות של החברה כלפיהם, ציינו כי הגישו את התפטרותם לחברה לאחר שלא שילמה את שכרם.

 

 

מימין: מנכ"ל אילן ביו לשעבר אלעד מגל ובעל השליטה והיו"ר ליעם גל און מימין: מנכ"ל אילן ביו לשעבר אלעד מגל ובעל השליטה והיו"ר ליעם גל און צילום: אייל טואג הארץ

 

נחניאלי, שעבד כשנה באילן ביו, ציין בתצהיר כי "בקשת הפירוק היא לחברה שמצויה במצב כלכלי קשה ביותר, ועל רקע סכסוכים מרים בין בעלי המניות המתבררים בימים אלה בבית המשפט הכלכלי, המסרבת זמן ממושך לשלם את חובותיה לבעלי המשרה שלה. מצבה הכלכלי של החברה והמתח בין בעלי המניות השפיע עליי מאוד ובעל כורחי נגררתי למאבקים אלה, שהתבטאו בכך שבעל השליטה הורה על פיטוריי, ולאחר מכן חזר בו". נחניאלי טוען כי חובות החברה כלפיו - לא כולל פיצויי הלנת שכר ועילות אחרות - עומדים על 324 אלף שקל.

 

עיקר הפעילות בקליפורניה

 

אילן ביו הוקמה ב־2010 בידי ליעם גל און, שהוא כיום בעל השליטה בה ומכהן כיו"ר שלה. החברה פיתחה מערכת אוטומטית שנותנת מענה כלכלי לריבוי צמחים, כשהם נקיים ממחלות ווירוסים. החברה הסיטה את עיקר פעילותה לריבוי בתחום הקנאביס ב־2015, ועוסקת גם בריבוי תרביות רקמה בתפוחי אדמה עבור חברה ישראלית. הפעילות המכניסה והרווחית העיקרית שלה היא בקליפורניה, שם היא מגדלת ומייצרת קנאביס לצורכי פנאי.

מה דעתך על מניית פסגות קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אילן ביו נמצאת בתהליך מיזוג עם חברת פי.אל.טי הציבורית, שהודיעה בתחילת החודש כי היא ואילן ביו לא הצליחו לעמוד בהתחייבויותיהן זו כלפי זו עד למועד פקיעת הסכם המיזוג, וכי האריכו את המועד עד סוף החודש.

 

נחניאלי שלח מכתב בנושא לכל הגורמים הרלבנטיים בחברה, ובכללם בעלי המניות, ושניים מהם - ואדים סוירף, דירקטור מטעם בעלי מניות המיעוט בחברה, וניסים אלפיה, דירקטור חלופי מטעם חלק מבעלי המניות, הגיבו במכתב שצורף גם הוא לבקשה לבית המשפט. במכתבם צוין כי השניים "נדהמו לשמוע על הלנת השכר שממנה סבל נחניאלי במהלך החודשים האחרונים ודוחים התנהלות זו. גל און פיטר על דעת עצמו את נחניאלי. אנו סבורים כי נחניאלי נחוץ להבראת החברה, ויש להצר על פיטוריו. הגשנו בקשה לסעדים זמניים בהליך משפטי ובמסגרתה גם הותרת נחניאלי בתפקידו".

 

עורכי דינו של נחניאלי שלחו מכתב נוסף לעורכי דינו של גל און, תוך ציון דבריהם של הדירקטורים.

 

מגל: "התנהלות לקויה"

 

מגל, לעומת זאת, לא הביע צער על התפטרותו, אלא הדגיש את הצורך בה לאור אי תשלום שכרו במשך שלושה חודשים, כפי שנחשף ב"כלכליסט". חובה של אילן ביו כלפיו, על פי התצהיר, עומד על 294 אלף שקל.

 

במכתב ששלח מגל לגל און, באמצעות עורכי דינו, נכתב כי הוא "עשה כל שביכולתו להציל את החברה מהמצב התזרימי הקשה שאליו נקלעה, שהינו תוצאה ישירה של התנהלות לקויה שננקטה על ידך (גל און) כבעל השליטה, פעילות שננקטה ממניעים זרים, שאינם שמים את טובת החברה כשיקול ראשון". מגל טען גם כי נאלץ לשלם מכיסו, לא פעם, עבור הוצאות של החברה, וציין כדוגמה את עלות שכירת כלי הרכב במהלך שהותו מטעם החברה בקליפורניה, בהיקף של יותר מ־3,000 שקל.

 

מאילן ביו נמסר בתגובה: "החברה מצויה במו״מ מתקדם להכנסת פעילות משמעותית למפעל שלה בקליפורניה והיא מצויה ערב השקת מותג הצריכה הפרטי שלה בקליפורניה “PrYme” שיציע מנעד מוצרים מבוססי קנאביס בקליפורניה. החברה לא מצויה בקושי תזרימי, ולא קיימים חובות מעבר להתחייבויות השוטפות המשולמות במלואן. החברה למדה מהתקשורת על קיומה של בקשת הפירוק שהגישו שני עובדים בכירים לשעבר שהתברר כי מעלו באמון החברה, הסבו לה נזקים קשים ולאחר שהדבר התגלה החליטו לסחוט ממנה כספים שאינם מגיעים להם. החברה תתנגד לכל נסיון להלך עליה אימים, והיא תעמוד על כך שהדין ימוצה עם שני העובדים שסרחו. החברה מאמינה שבקשת הפירוק תמחק לאור היותה חסרת שחר. החברה החלה לאחרונה למכור למגדלים בישראל שתילי קנאביס נקיים ואחידים וחתמה בהקשר זה על שורה של הסכמי מסגרת ארוכי טווח לאספקת שתילים למגדלים ומצויה במו״מ מתקדם עם מגדלים נוספים המגלים עניין בשירותיה ומוצריה. אילן ביו הינה פורצת דרך בתחום הקנאביס ביצור שתילים אחידים ונקיים ומוצרי צריכה מבוססי קנאביס יוצאי דופן. היא מתמחה בריבוי שתילי קנאביס רפואי בטכנולוגיה של תרביות ריקמה, פנתה לשוק האמריקאי בשנת 2017, קיבלה במהלך 2018 אישורי גידול, ייצור והפצה למפעל שלה בקליפורניה. המפעל כולל משתלה המבוססת על טכנולוגיית תרביות הריקמה שפותחה בישראל וכן מערך מתקדם למיצוי שמנים וייצור מוצרי קנאביס נילווים".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x