$
שווקי חו"ל

בדרך לעסקת ענק בשוק היוקרה? לואי ויטון הגישה הצעת רכישה לטיפאני

לפי דיווח ברויטרס, קבוצת LVMH הצרפתית - הבעלים של מותגי לואי ויטון, ג'יבנשי וכריסטיאן דיור - הגישה את ההצעה הראשונית בתחילת החודש, בסכום לא ידוע. טיפאני האמריקאית שכרה יועצים על מנת לבחון את ההצעה

שירות כלכליסט 08:2527.10.19

האם אנו בדרך לעסקת ענק בשוק מוצרי היוקרה? לפי דיווח ברויטרס, המתבסס על מקורות מעורבים, הבעלים של מותג לואי ויטון, קבוצת LVMH הצרפתית, הגישה הצעת רכישה למתחרה האמריקאית טיפאני. הידיעה לא קיבלה בשלב זה אישור רשמי של אף אחת משתי החברות.

 

החברה מצרפת – המובילה בעולם בשוק מוצרי היוקרה - שמנסה במשך שנים להרחיב את הפעילות שלה בשוק האמריקאי, הגישה מוקדם יותר החודש את ההצעה הראשונית שלה. טיפאני שכרה יועצים על מנת לבחון את ההצעה אך עדיין לא העבירה תגובה ל-LVMH. סכום ההצעה עדיין לא ידוע בשלב זה – טיפאני נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 11.9 מיליארד דולר, לאחר עלייה של 22% בשווי המניה מתחילת 2019.

 

לואי ויטון היא האחזקה החשובה והמרכזית של LVMH, הנסחרת בבורסה בפריז תחת השם המלא LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton. שווי השוק של הקבוצה עומד על 194.31 מיליארד יורו (כ-215 מיליארד דולר), לאחר זינוק של 52% בשווי המניה מתחילת השנה.

 

החברה הצרפתית מחזיקה בנוסף בשורה של מותגי יוקרה מוכרים, בהם ג'יבנש'י, כריסטיאן דיור ופנדי והיא אחת החברות המובילות והמצליחות ביותר בשוק מוצרי היוקרה, בין היתר בזכות הפופולריות של מותגיה בסין. מוקדם יותר החודש (ב-9 באוקטובר) דיווחה על הכנסות של 38.4 מיליארד יורו בתשעת החודשים הראשונים של 2019, עלייה של 16% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה קודמת.

 

טיפאני לעומת זאת נפגעה מהותית מעימות הסחר בין ארה"ב לסין, בין היתר מהמכסים שהטילה סין על מוצרי יוקרה מארה"ב. החברה התמודדה עם המצב עם שורה של מהלכים, ובראשם צמצום עלויות. במקביל רעננה טיפאני את היצע המוצרים שלה עם תכשיטים במחיר נגיש יותר לציבור, בניסיון לפנות לקהל צעיר יותר - בעקבות ההצלחה הגדולה של מותגי התכשיטים פנדורה הדנית וסיגנט הבריטית.

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x