$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי אג"ח א' של קרדן נגד מכירת תהל לפימי

מחזיקי סדרה ב' אישרו את המכירה ברוב גדול. חרף הצבעת סדרה א', קרדן עשויה להתקדם במגעים עם פימי

גולן חזני 07:2427.10.19

עסקת מכירת חברת תשתיות המים תהל לפימי לא עברה בקרב מחזיקי האג"ח סדרה א' של בעלת השליטה (98.4%) קרדן, לאחר שקיבלה תמיכה של פחות ממחצית המצביעים באסיפה. ל"כלכליסט" נודע כי בסדרה ב' עברה ההצבעה ברוב משמעותי.

 

מייסד קרן פימי ישי דוידי מייסד קרן פימי ישי דוידי צילום: עמית שעל

 

 

החוב כלפי סדרה א' עומד על 420 מיליון שקל מתוך 1.32 מיליארד שקל שאותם קרדן חייבת למחזיקים. ככל הנראה, גוף גדול אחד הצביע נגד העסקה והביא לרוב של המתנגדים לה. על פי הערכות, מדובר בקרנות הנאמנות של איילים. בסדרה ב' החליט הנאמן לאפשר למצביעים שירצו לשנות את הצבעתם לעשות זאת עד היום, יומיים אחרי תום ההצבעה, זאת לאחר שאחד המחזיקים בסדרה ב' העביר חישוב שלפיו פימי רוכשת את תהל בשווי שהוא אף פחות מ־15 מיליון דולר, השווי שלפיו מציעה פימי לרכוש את השליטה בתהל. קרדן העבירה תגובה שסותרת דעה זו.

 

ההצבעה היא אינדיקטיבית ודורשת רוב רגיל של 51%. אף שההצבעה אינה מחייבת, חשיבותה טמונה בעובדה שאישור ההצעה בהצבעה יאפשר לקרדן לחתום על בלעדיות עבור פימי לחתימה על עסקה. בהיעדר תמיכה של אחת הסדרות, במקרה הזה סדרה א', לא תוכל פימי פורמלית לקבל בלעדיות מקרדן. עם זאת, על פי הערכות, בכוונת קרדן להמשיך את המגעים מול פימי.המחזיקים שמתנגדים לעסקת פימי טוענים שיש לבצע הליך של מכרז למכירת החברה, כזה שיהווה תחרות בין כמה חברות כמו במקרה אפריקה ישראל ולא מול מציע יחיד. התומכים טוענים שמצבה של החברה חמור והם עלולים להפסיד גם את העסקה עם פימי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x