בורסת ת"א

מנכ"ל פסגות החדש מניף את הגרזן: יקצץ 7% מכוח האדם

בעצת חברת ייעוץ ששכר, משנה המנכ"ל הטרי את המבנה הארגוני בבית ההשקעות; המהלך הוביל בין השאר לייתור חטיבת הלקוחות, ורמי יערי, העומד בראשה, הודיע על עזיבה; קפלן: "פועלים מול ועד העובדים של פסגות בהתאם להסכם הקיבוצי"

רחלי בינדמן 14:3024.10.19

ראובן קפלן, המנכ"ל החדש של פסגות, התחיל לעבוד והעובדים במתח: בעצת חברת ייעוץ ששכר משנה קפלן את המבנה הארגוני בחברה באופן שיביא לקיצוץ של 7% מכוח האדם של בית ההשקעות הכולל 800 עובדים. המהלך הוביל גם לייתור החטיבה בראשה עמד רמי יערי - חטיבת הלקוחות - שהודיע היום על סיום תפקידו.

 

קפלן: "פועלים מול ועד העובדים של פסגות בהתאם להסכם הקיבוצי שקיים בחברה, כדי להביא לכך שהמודל העסקי החדש ישיג את מטרותיו ויביא להצלחה ארוכת טווח עבור החברה, הלקוחות והעובדים".

 

במסגרת המודל החדש, יועבר המיקוד העסקי והמוצרי על שלל היבטיו לחברות הבנות בקבוצה ובכלל זה כל תהליכי הפצת המוצרים, שירות ותפעול הלקוחות. מדובר על חזרה למודל שהיה נהוג בחברה בעבר, כשדווקא השינוי למודל הרוחבי שבוצע טרם מינויו של חגי בדש למנכ"ל, הוביל לאימוצו על ידי המתחרה מיטב דש ואילו כעת פסגות חוזרת למודל המפצל את מערך ההפצה והמכירות בין תחומי הפעילויות השונים תחת החברות הבנות.

 

במסגרת מודל העבודה החדש, חטיבת הלקוחות שנוהלה עד היום בבית ההשקעות תפעל מעתה בתוך היחידות העסקיות ומנכ"לי חברות הבנות (פסגות גמל ופנסיה, פסגות קרנות ופסגות ניירות ערך) יובילו את כל שרשרת הערך: כל התהליכים מול הלקוחות, החל מגיוס הלקוחות, ניהול ערוצי ההפצה (סוכנים, ישיר ודיגיטל) וכלה בשירות וניהול הלקוחות. זאת, בנוסף לניהול ותפעול ההשקעות - פעילויות שכבר כיום קיימות בחברות הבנות.  

 

מנכ"ל פסגות ראובן קפלן מנכ"ל פסגות ראובן קפלן צילום: עמית שעל

  

מטרת המודל החדש - מתן מענה להתפתחויות ולתמורות שחלו בשנים האחרונות בשוק ההון המצריכות מיקוד עסקי בלקוח, באופן האינטראקציה מולו ובמוצר המותאם לצרכיו. בנוסף, ובמסגרת המודל החדש, חלק מגופי המטה בבית ההשקעות המעניקים שירותים תומכים לחברות הבנות יאוחדו וחלקן יועברו לניהול ישיר של חברות הבנות ובמידת הצורך יבוטלו כפילויות של תפקידים.

 

מערך היועצים יועבר תחת ניהולו של אייל גורן, מנכ"ל קרנות נאמנות; מערך הסוכנים, מערך השימור, מערך יועצים פנסיונים, מערך לקוחות פרטיים ומערך המעסיקים ינוהל תחת יפעת מזרחי מנכ"לית הגמל והפנסיה (בהמשך לכך שכבר לפני כשנה השירות עבר לאחריות הגמל והפנסיה). מערך לקוחות ניהול התיקים יועבר תחת ניהולה של תמרה דירקטור, מנכ"לית פסגות ני"ע. סוכנויות הבית יועברו תחת ניהולו של שלמה פשה, CFO ומשנה בכיר למנכ"ל פסגות.

 

השינוי האסטרטגי במודל הפעילות של פסגות יוביל לצמצום משרות, שבין היתר נובע משינויים בפעילויות היחידות העסקיות ומכפילויות תפקידים שהיו בבית ההשקעות ובמקביל בחברות הבנות.

 

ראובן קפלן, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות מסר: "אסטרטגיית העבודה החדשה והרה-ארגון של החברה נועדו לאפשר מיקוד עסקי והתאמת פעילות החברה לצרכים המשתנים בשוק מצד אחד ושל הלקוחות שלנו מצד שני, תוך מינוף היתרונות היחסיים של פסגות באופן שישפר את כושר התחרות שלנו. אנו שמים במרכז את המיקוד בפעילות העסקית בכך שהאחריות לטיפול בלקוחות בכל שרשרת הערך יהיה תחת אחריות המנכ"לים של חברות הבנות בצורה ישירה. במודל העבודה החדש, אני בטוח שהשדרה הניהולית הוותיקה של בית ההשקעות לצד המנהלים החדשים שגויסו, יחד עם עובדי פסגות יסייעו להביא את פסגות להצלחה והמשך הובלת השוק".

 

עוד הוסיף ואמר: "אנחנו פועלים מול ועד העובדים של פסגות בהתאם להסכם הקיבוצי שקיים בחברה, כדי להביא לכך שהמודל העסקי החדש ישיג את מטרותיו ויביא להצלחה ארוכת טווח עבור החברה, הלקוחות והעובדים".

 

בכיר נוסף בפסגות עוזב

 

רמי יערי, ראש חטיבת הלקוחות, הודיע למנכ"ל ראובן קפלן על בקשתו לסיים את תפקידו. יערי עובד בארגון מזה 15 שנה, מתוכן 8 שנים כסמנכ״ל בקבוצה. בין השאר כיהן כמנהל השקעות דסק חו"ל, מנהל מחלקת שימור, מנהל מחלקת השירות, סמנכ"ל לקוחות פרטיים וב- 3.5 שנים האחרונות כראש חטיבת הלקוחות של בית ההשקעות.

 

עזיבתו מגיעה על רקע חילופי גברי בצמרת בית ההשקעות הנמצא על המדף - לפני חודשיים נודע כי המנכל בשלוש השנים האחרונות ברק סורני, יסיים את תפקידו. לעזיבתו של סורני קדמה עזיבת יושבת הראש שכיהנה בתפקיד פחות משנה: מיכל עבאדי בויאנג'ו. בעלת השליטה בפסגות, קרן אייפקס,  נדרשת למכור את בית ההשקעות בתקופה הקרובה - עשור לאחר שרכשה הקרן את פסגות.

 

יערי אמר: "לאורך שנותיי בארגון ביצעתי שורה של תפקידים במחויבות מלאה ומתוך אמון בערכי פסגות, בתשתיות ובתהליכי העבודה המוטמעים בארגון ובעיקר בעובדיו ומנהליו שידעו לפעול בתיאום ובהרמוניה למען מטרות משותפות ואל מול האתגרים שהציבו בפנינו הסביבה העסקית והחיים עצמם. פסגות בעיני היא דוגמה למצוינות ניהולית שהובילה ותמשיך להוביל את שוק ההון. לאחר 15 שנים אני רוצה לפנות לדרך חדשה. פסגות היה ויישאר לעד בית עבורי".

 

קפלן אמר: "אני מודה לרמי על שנים רבות של תרומה לפסגות. רמי הוא דוגמה למנהל שהתפתח וגדל בפסגות. ברצוני להודות לרמי על עבודתו המקצועית ועל מחויבותו לאורך השנים. אני מכבד את בקשתו להתפתח לכיוונים חדשים לאחר כל כך הרבה שנים בחברה ומאחל לו בהצלחה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x