שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דו"חות טובים למיקרוסופט: היכתה את התחזיות בהכנסות וברווח

ענקית התוכנה דיווחה על תוצאות הרבעון הפיסקלי הראשון של 2020: הכנסותיה הסתכמו ב-33.1 מיליארד דולר - זינוק של 14% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי העמד על 10.7 מיליארד דולר - זינוק של 21%

רפאל קאהאן 23:1323.10.19

מיקרוסופט דיווחה הערב (ד') על תוצאות הרבעון הפיסקלי הראשון של 2020. על פי הודעת החברה, הכנסותיה בשלושת החודשים יולי-ספטמבר 2019 הסתכמו ב-33.1 מיליארד דולר - זינוק של 14% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עמד על 10.7 מיליארד דולר זינוק של 21%. הרווח למניה היה 1.38 דולר - עלייה של 21%. בסך הכול החברה הכתה את תחזיות האנליסטים שציפו להכנסות של כ-32.15 מיליארד דולר ורווח למניה של כ-1.25 דולר.

 

אחרי שהצליחה להחזיק שווי שוק של מעל טריליון דולר במשך רוב הרבעון האחרון, החברה יכולה להמשיך וליהנות ממנו כנראה גם ברבעון הקרוב. שווייה כיום עומד על כ-1.056 טריליון דולר והמספר נשאר יציב. המניה זינקה השנה בכ-34% עד כה ומדובר במספר שכפול ממדדי ה-S&P 500 והדאו ג'ונס בשנה האחרונה.

 

מה דעתך על מניית MICROSOFT:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המשקיעים יכולים להיות יותר ממרוצים. ישנם מספר מהלכים שצפויים להגדיל את הכנסותיה בהמשך השנה. מערכת ההפעלה הוותיקה והמוצלחת שלה ווינדוס 7 מסיימת את חייה באופן רשמי בינואר הקרוב. זו עדיין פופולרית מאוד ומותקנת על מספר רב של מחשבים. אך עם סיום התמיכה הרשמית עבורה, לקוחות רבים - בעיקר ארגוניים - צפויים לשדרג את הגרסאות ולעבור סופית לווינדוס 10.

 

זו כנראה גם הסיבה לכך ששוק המחשבים האישיים החל להראות סימני התאוששות, כפי שדיווחו IDC וגרטנר השנה. גידול במספרי המכירות יקפיץ גם את היקף ההכנסות ממכירת ה-OEM של ווינדוס. עסקי המחשבים האישיים הציגו הכנסות של 11.1 מיליארד דולר, לעומת צפי וול סטריט שהיה כ-10.8 מיליארד דולר.

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה צילום: גטי

 

 

בנוסף, החברה חשפה באירוע שהתקיים לפני כשבועיים את קו החומרה החדש שלה שכלל כמה הפתעות כגון טאבלט וסמארטפון בתצורות ייחודיות, כמו גם מחשב ווינדוס מבוסס על שבב ARM שפיתחה ביחד עם קוואלקום. קו החומרה שלה אמנם אינו מעסקיה המובילים, אך הוא חושף טפח מאסטרטגיית הפיתוח העסקי של שוק מערכות ההפעלה שלה.

 

למשל, גרסת ה-ARM של ווינדוס שיכולה לפתוח שוק חדש עבורה שמבוסס על מחשבים זולים ושמיועדים לשימוש בדרכים ושמתחרים במחשבי הכרומבוק של גוגל. שוק זה שכולל בין היתר את תחום החינוך מהווה מקום שבו היא תוכל להתפתח ולהגדיל את שליטתה בשוק המחשבים.

 

גם תחום מחשוב הענן מהווה עסק רווחי שהחברה מצליחה להגדיל באופן עקבי. ברבעון הנוכחי המספרים מראים שהכנסותיה מהתחום היו כ-10.8 מיליארד דולר לעומת הערכות וול סטריט שעמדו על כ-10.42 מיליארד דולר.

 

אחרי אמזון

 

נתח השוק של מיקרוסופט עדיין לא מאיים על אמזון ששולטת עדיין על יותר יותר משליש מהשוק, אך החברה ממשיכה לכרסם בעקביות במתחרה הגדולה ובעיקר היא מצליחה לשמר קצב צמיחה מרשים. על פי הודעתה, עסקי Azure צמחו ב-29% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. בשילוב עם עסקי ענן נוספים, מדובר על הכנסות מצטברות של כ-11.6 מיליארד דולר.

 

הכנסות חטיבת התוכנה והשירותים היו גם הן 11.1 מיליארד דולר, מה שמייצג עלייה של כ-15% לעומת השנה שעברה. עסקים אלה כוללים את מכירת רשיונות אופיס שגדלו בכ-15%, כאשר מכירות אופיס לעסקים גדלו בכ-28%. הרשת החברתית העסקית לינקדין הציגה גידול בהכנסות של כ-26% ועסקי תוכנת ה-CRM דיינמיקס עלו בכ-16%. החברה צפויה לדווח על צפי ההכנסות לרבעון הקרוב בשיחת המשקיעים שתיערך מאוחר יותר בלילה.

 

 

מטה מיקרוסופט מטה מיקרוסופט צילום: microsoftproductreviews.com

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x