$
בורסת ת"א

המחזיקים דורשים הערכת שווי, סטארווד: "יש כבר ארבע כאלה"

מתקוטטים על 14 אלף דולר: חברת הנדל"ן האמריקאית שגייסה בישראל חוב של 910 מיליון שקל מסרבת לממן הערכת שווי לנכסיה, כפי שדרשו מחזיקי האג"ח בפנייתם לבית המשפט. עם זאת, בהמשך אסיפת המחזיקים שהתקיימה אתמול סיכמו הצדדים לנסות ולגבש מתווה מוסכם

יניב רחימי 07:3524.10.19

בעקבות אסיפת מחזיקי האג"ח, סיכמו נאמן מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן סטארווד ונציג החברה, עו"ד בועז נוימן ממשרד פישר בכר, להמשיך ולדבר במטרה להגיע למתווה מוסכם על הצדדים. זאת לאחר טענות של המחזיקים על כך שהשווי של נכסי החברה האמריקאית נמוך מכפי שמופיע בספרים. המחזיקים דורשים מהחברה להסיר את העננה ולבצע הערכת שווי לנכסים. החברה גייסה במרץ 2018 בתל אביב חוב של 910 מיליון שקל.

 

במהלך אסיפת מחזיקי האג"ח של החברה שהתקיימה אתמול בתל אביב, התנגדה תחילה סטארווד לממן את הערכת השווי בטענה שכבר בוצעו כמה הערכות שווי ואין סיבה לבצע אחת נוספת. "מאחר שהנאמן בחר להגיש המרצת פתיחה לבית המשפט ולא להמשיך בהידברות, החברה תגיב בבית המשפט. בניגוד למה שנאמר, החברה משתפת פעולה ומסתייעת בפרופ' עודד שריג שנפגש עם הנאמן", אמר נוימן.

 

 

נציג סטארווד באסיפת מחזיקי האג"ח עו"ד בועז נוימן נציג סטארווד באסיפת מחזיקי האג"ח עו"ד בועז נוימן צילום: יניב רחימי

 

סטארווד תיתן את תגובתה לבקשה שהוגשה על ידי הנאמן לבית המשפט עד ל־4 בנובמבר. לדברי נוימן, החברה עומדת בכל התחייבויותיה, ולא מתכוונת לשלם על הוצאות שלא נדרשות. כשנשאל מדוע מסרבת סטארווד למינוי מעריכי שווי שיבצעו בדיקה לשווי נכסי החברה, אמר נוימן למחזיקים כי "יש כבר ארבע הערכות שווי שנעשו לנכסי החברה ואין צורך בהערכות שווי נוספות. אנחנו חושבים שכל המינוי של היועצים הוא בניגוד לשטר הנאמנות. התוצאה שאתם רוצים להגיע אליה היא לא לדעת מה השווי של הנכסים, אלא להראות שהשווי נמוך. אני מעריך שהלכתם למעריכי שווי שיתנו לכם את התוצאה שאתם רוצים. אתם מחפשים סיבה להראות שהחברה הפרה תנאי".

 

הנאמן יוסי רזניק השיב כי "יש עננה סביב החברה, האג"ח נסחרות במחיר של 40 אגורות, למה לא להסיר אותה? למה לא למנות מעריך שווי חיצוני בעלות של 14 אלף דולר שיברר את הסוגיה? האג"ח משקפות ששווי הנכסים נמוך יותר". הנאמן ונציג החברה סיכמו לדבר ביניהם ולנסות לגבש מתווה שיהיה מקובל על הצדדים.

 

ביחס לחשש של חלק ממחזיקי האג"ח מהפרה של שטר הנאמנות כתוצאה מעזיבה של שוכרים, אמר עו"ד נוימן כי לא תהיה הפרה בדו"חות הקרובים, ושאם יהיה אירוע מהותי, החברה תגיב לו בדיווח מיידי לבורסה.

 

עו"ד יעל הרשקוביץ ממשרד גיסין שמייצגת את הנאמן, אמרה באסיפה כי "יש חשש ששווי הנכסים בפועל נמוך מכפי שמופיע בדו"חות, וזה משהו שחייבים לבדוק. הצענו לבצע בדיקה לדירוג הקניונים ולשיעור ההיוון כדי לקבל אינדיקציה לשווי, אך לצערנו החברה סירבה לשאת בהוצאות האלו ובשכר היועצים".

 

עומר סרבינסקי מחברת הייעוץ בייקר טילי הציג את הבדיקה שנעשתה לשווי הנכסים של סטארווד והסביר כי "בהתבסס על מספר פרמטרים מהותיים שמהווים אינדיקציות לשווי הקניונים, כמו הדירוג שלהם ושיעור ההיוון, שווי הנכסים נמוך יותר. הפער גדול מספיק כדי שלנאמן תהיה עילה לבדוק את הנושא הזה לעומק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x