$
בורסת ת"א

טלרד יוצאת להתייעלות - עובדים יפוטרו, צפויה מחיקה בדוחות

חברת ציוד התקשורת שבשליטת קרן פורטיסימו החליטה לצמצם עלויות בעסקי התקשורת האלחוטית רחבת הסרט - מכוונת לחיסכון של 6 מיליון דולר בשנה; טלרד לא סיפקה נתונים על מספר המפוטרים ועל גובה המחיקה הצפויה בדוחות

אורי גלאור 12:2023.10.19

חברת טלרד נטרווקסהמפתחת ומייצרת ציוד תקשורת, מדווחת הבוקר (ד') על יציאה למהלך של התייעלות ביחס לפעילות BWA - Broadband Wireless Access של החברה (שירותי גישה אלחוטית רחבת-סרט, המאפשרים יכולת חיבור מספר רב של מנויי קצה אל רשת האינטרנט בצורה אלחוטית).

 

 יישום תכנית ההתייעלות צפוי לגרור ירידת ערך בשווי הפעילות של BWA בספרי טלרד, אשר ככל הנראה יגרור מחיקה מהותית בספרי החברה. החברה מסבירה כי הקשיים שסופגת הפעילות נובעים מהחלטות הרשות הפדרלית בארה"ב לרישוי תדרים, אשר השפיעו לרעה על רמות הביקושים למוצרי החברה בפעילות זו בארה"ב . כך גם נרשמה ירידה  בביקושים באיזורים אחרים בעולם אשר העיבו על התוצאות והרווחיות של הפעילות.

 

בבסיסה של תכנית ההתייעלות החברה צפוי מעבר לפעילות ממוקדת במתן שירות ומכירה ללקוחות לצד, צמצום הוצאות בהיקף מוערך של כ-6 מיליון דולר בשנה - שיתבסס על צמצום כוח אדם וחיתוך בהוצאות הפעילות. החברה מעריכה כי תכנית ההתייעלות תביא לצמצום משמעותי של הפסדי פעילות BWA.

 

טלרד שבבשליטת קרן פורטיסימו הונפקה ביוני 2017 - מאז ההנפקה ירד מחיר המניה ב־83% לשווי שוק של כ-53 מיליון שקל. במסגרת הצעת המכר בעת ההנפקה  מכרו בעלי השליטה, בהובלת קרן פורטיסימו, מניות בהיקף של 82.5 מיליון שקל, ובמקביל גויסו 80 מיליון שקל בהנפקת מניות לפי שווי של 335 מיליון שקל. קרן פורטיסימו שהחזיקה לפני ההנפקה ב־87.5% מטלרד, דוללה לאחריה ל־41.5%, וכיום מחזיק הציבור ב-58.5% מהמניות.

 

טלרד חוותה תקופה של שנים מוצלחות, שהסתיימה ב-2018. את 2017 חתמה החברה עם נתונים מוצלחים  הכנסות של 140 מיליון דולר, צמיחה של 15% מול התקופה המקבילה; רווח תפעולי של 9.5 מיליון דולר; ורווח נקי שהסתכם ב־10.5 מיליון דולר. אבל ב־2018 כאמור החלה הידרדרות, הכנסות עמדו על 130 מיליון דולר, ירידה של 7% לעומת 2017, ההפסד התפעולי הסתכם ב־1.7 מיליון דולר וההפסד הנקי עמד על 3.2 מיליון דולר.

 

במחצית הראשונה של 2019 החברה המשיכה לדשדש, ובסופה רשמה טלרד הכנסות של 67.5 מיליון דולר, עליה של 0.5% מול החציון המקביל אשתקד, ההפסד התפעולי בחציון עמד על 6.7 מיליון דולר אל מול רווח תפעולי של 2.8 מיליון דולר בחציון המקביל, ההפסד בסיכום המחצית עמד על 8.8 מיליון דולר אל מול רווח בחציון המקביל אשתקד של 1.5 מיליון דולר.  

יובל כהן יו"ר טלרד, מנהל שותף בפורטיסימו, בעלת השליטה בטלרד יובל כהן יו"ר טלרד, מנהל שותף בפורטיסימו, בעלת השליטה בטלרד צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x