$
שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של קרדן רוצים שווי גבוה יותר במכירת תהל לפימי

ערב הצבעת מחזיקי האג"ח של קרדן על עסקת מכירת החברה־הבת תהל לקרן ההשקעות פימי של ישי דוידי, זוכה העסקה להתנגדות בעיקר מסדרה ב'. הסיבה: שווי של 15 מיליון דולר בלבד לפני הכסף שפימי מוכנה לשלם על תהל

גולן חזני 07:4522.10.19

מחזיקי האג"ח הגדולים של קרדן אן.וי, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבי (אבנר) שנור ואיתן רכטר (42.83%), צפויים להקשות על מכירת החברה־הבת תהל לקרן פימי. ל"כלכליסט" נודע כי חלק מהותי מבין מחזיקי האג"ח הגדולים של סדרות א' ובעיקר סדרה ב', הגדולה יותר, מהווים את עיקר ההתנגדות.

 

המחזיקים שכבר ראו בעיני רוחם שווי של 100 מיליון אירו מתקשים לקבל את השוויים החדשים וטוענים כי בשווי שבו נכנסת פימי לחברה, 15 מיליון דולר לפני הכסף, שעבורם תקבל 40% ממניות החברה ו־51% מזכויות ההצבעה שלה, עדיף למחזיקים להשתלט על תהל. במקרה כזה, הם לא יהיו כבולים להסכמות מול פימי, שמונעות מהם הגשת תביעות נגד ראשי קרדן ותהל. יש לציין שעל פי מתווה פימי, תישאר קרדן בעלת מניות בתהל ותיהנה מאפסייד עתידי בהשבחה.

מה דעתך על מניית קרדן אן.וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בתביעות אלה, חלק מהותי ממחזיקי האג"ח של קרדן סבורים שניתן יהיה לחלץ סכומים גבוהים יותר. במקביל טוענים המחזיקים שעל קרדן להגיע להסכמות מול פימי על שווי גבוה יותר. ההצבעה על המתווה תתקיים החל ממחר והיא אינדיקטיבית ולא מחייבת, אבל בעלת משמעות גדולה. קרדן זקוקה לרוב של 51% כדי לאשר את העסקה, אולם בהצבעה מחייבת, אם וכאשר תתקיים, נדרש רוב מיוחד של 75%. במידה וההסכם יידחה על ידי מחזיקי האג"ח, שהסכמתם היא תנאי מתלה לעסקה, תידרש קרדן על ידם לנהל מו"מ עם פימי לשיפור תנאי העסקה.

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי צילום: אוראל כהן

 

 

באוגוסט חתמה פימי על מכתב כוונות לא מחייב לפיו תשקיע 35־40 מיליון דולר בתהל ותקבל בתמורה 51%־60% ממניותיה. אולם לאחר בדיקות נאותות הציעה פימי להשקיע בתהל לפי שווי חברה של 15 מיליון דולר בלבד לפני הכסף. לפי הצעתה של פימי, היא תזרים לתהל 10 מיליון דולר במועד השלמת העסקה ותקבל אופציות להזרמה של עד 25 מיליון דולר נוספים. הורדת המחיר בשווי מגיעה לאחר שפימי הגיעה למסקנה שמצבה של תהל גרוע מכפי שתיארה לפני בדיקות הנאותות.

 

לאחר מימוש נכסים מאסיבי בשנים האחרונות, מחזיקה קרדן בחברת הנדסת תשתיות המים תהל גרופ, וכן בפעילות נדל"ן בסין. מנגד, לחברה חוב של 327 מיליון יורו למחזיקי האג"ח שלה, מתוכו שני שליש למחזיקי אג"ח ב' והיתרה למחזיקי אג"ח א'. לפני חודש הציעה החברה למחזיקים לקבל מניות תמורת החוב, כשאחוז המניות ייקבע במשא ומתן מול החברה.

 

תהל, בניהולו של סער ברכה, עומדת על המדף מאז תחילת 2017.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x