$
שווקי חו"ל

דיווח: הפסדי Airbnb הוכפלו ברבעון הראשון - מאיימים על תוכניות ההנפקה בשנה הקרובה

לפי דיווח באתר The Information, החברה שצפויה לצאת להנפקה ב-2020 הפסידה כ-306 מיליון דולר. הוצאות השיווק הפרסום גדלו ל-367 מיליון דולר וצפויות לעקוף השנה את ה-1.1 מיליארד דולר

רפאל קאהאן 23:3317.10.19

הפסדי Airbnb גדלו פי 2 ברבעון הראשון של 2019 לעומת הרבעון המקביל אשתקד. על פי דיווח אתר The Information, החברה הפסידה כ-306 מיליון דולר, ככל הנראה עקב גידול מסיבי בהוצאות השיווק והפרסום שזינקו לכ-367 מיליון דולר. Airbnb צפויה לצאת להנפקה ב-2020, אך הדיווח הנוכחי עשוי לשבש את תוכניותיה ולהקטין את אמון המשקיעים בה.

 

 

הגידול בהוצאות השיווק צפוי להגיע למעל 1.1 מיליארד דולר השנה, שהוא הסכום שאותו הוציאה בשנה שעברה. רוב הוצאותיה התפעוליות הן בתחום הזה. הכנסותיה גדלו בכ-31% ל-839 מיליון דולר ב-2018, אך ההוצאות צמחו בכ-47% על פי דיווח זה.

 

ב-Airbnb סירבו להתייחס למספרים המדויקים אך הודו שהחברה הגדילה את הוצאותיה השנה באופן ניכר.

 

החברה נאלצת גם להתמודד עם אקלים שלילי מצד המשקיעים לאור הכשלונות של אובר, ליפט ו-WeWork. שתי הראשונות שהונפקו השנה לא הצליחו עד כה להפוך את מגמת ההפסדים והאחרונה נאלצה לדחות את תכניותיה להנפיק בזמן הקרוב לאור הפסדיה הגדלים. ב-WeWork אף הביאו המשקיעים לעזיבת המנכ''ל והמייסד אדם נוימן לאור הביצועים הגרועים של החברה.

 

עם זאת מצבה של Airbnb פחות גרוע מזה של שלוש האחרות. היא מחזיקה כ-3 מיליארד דולר במזומן ועד כה נמנעה מלהשתמש בקו אשראי של כמיליארד דולר שהוענק לה.

 

 

Airbnb Airbnb צילום: איי אף פי

 

מטה החברה בסן פרנסיסקו מטה החברה בסן פרנסיסקו צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x