$
שווקי חו"ל

וול סטריט ננעלה בירידות: בואינג צנחה ב-6.8%, ג'ונסון אנד ג'ונסון איבדה 6.2%

נאסד"ק ירד ב-0.8%, דאו ג'ונס נחלש ב-0.9%, מדד S&P 500 הפחית מערכו 0.4%; נטפליקס ירדה ב-6.1% לאחר הדוחות אתמול שבהם פיספסה בפעם השנייה ברצף את תחזית הגידול במנויים; ג'ונסון אנד ג'ונסון איבדה גובה לאחר שה-FDA מצא אסבסט בבקבוק טלק שלה לתינוקות. בואינג נפגעה מדיווח שלפיו הטעתה את ה-FAA ביחס לבטיחות הבואינג 737 מקס

שירות כלכליסט 23:0018.10.19

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

 

23:00 - המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב בירידות שערים, על רקע נתוני הצמיחה החלשים ביותר בסין ב-27 השנים האחרונות, ורגע לפני הכרעת הפרלמנט הבריטי בעניין הברקזיט שצפויה מחיר. נאסד"ק ירד ב-0.8%, דאו ג'ונס נחלש גם הוא ב-0.9%, ו-S&P 500 הפחית מערכו 0.4%; במוקד המסחר עמדה, בין היתר, נטפליקס שירדה ב-6.1% לאחר הדוחות אתמול שבהם פיספסה בפעם השנייה ברצף את תחזית הגידול במנויים; ג'ונסון אנד ג'ונסוןאיבדה מערכה 6.2% לאחר שה-FDA מצא אסבסט בבקבוק טלק שלה לתינוקות - גילוי שמסבך את החברה וגרם לה לבצע ריקול ל-33 אלף בקבוקי טלק לתינוקות. מניית בואינגצנחה ב-6.8%, לאחר דיווח שלפיו עיכבה במכוון מסירה של התכתבויות מ-2016 בין עובדים ביחס למערכת בקרת טיסה הקשורה לשתי התאונות האוויריות הקשות, שבהן היה מעורב ה-737 מקס 8. בגזרת הישראליות מניית טבעאיבדה 3.4% על רקע הדיווח שהכפילה את חלקה בהסדר האופיואידים ל-29 מיליארד דולר.

 

21:50 - מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד היום ב-0.3% ונקבע על 53.8 דולר לחבית. הירידה נרשמה לאחר נתונים שהצביעו על האטה בקצב הצמיחה בסין ושוב עוררו חששות לירידה בביקוש העולמי לזהב השחור. התמ"ג הסיני עלה ברבעון השלישי בקצב של 6% - קצב הצמיחה הנמוך ביותר ב-27 השנים האחרונות. בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-1.7%. מחיר הזהב ירד היום ב-0.3% ונקבע על 1,494.1 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי, עלה מחיר המתכת היקרה ב-0.4%.

 

 

21:40 - חברת ג'ונסון אנד ג'ונסוןמסתבכת: מניית החברה יורדת ב-6% לאחר דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" שלפיו החברה ביצעה ריקול ל-33 אלף בקבוקים של טלק לתינוקות. הריקול בוצע לאחר שה-FDA, מינהל המזון והבריאות האמריקאי, מצא מעט אסבסט בבקבוק בודד של החברה. הגילוי עלול לגרום לנזק גדול לג'ונסון אנד ג'ונסון, שכבר מסובכת עד צוואר בפרשת הטלק המסרטן, שכן לכל אורך הדרך קו ההגנה שלה הינו שבדיקות שביצעה לאורך 40 שנה לא נתגלה אסבסט בטלק.

 

 

בקבוקי טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון בקבוקי טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון צילום: רויטרס

 

 

20:20 - מניית בואינגנחלשת בשעה זו ב-3.7%, לאחר דיווח ברויטרס שלפיו החברה הטעתה את מינהל התעופה הפדראלי בארה"ב באשר לבטיחותו של הבואינג 737 מקס. על פי הדיווח, בואינג עיכבה לכאורה מסירה של הודעות שהוחלפו בין העובדים הנוגעים לרישוי המטוס.   

 

 

בואינג 737 מקס 8 בואינג 737 מקס 8 צילום: בלומברג

 

 

20:00 - מארק הרד, מי ששימש כמנכ"ל משותף באורקל לצד צפרא כץ, הלך היום (ו') לעולמו בגיל 62. תחת כהונתם של השניים העבירה החברה את התמקדותה לייצור כלים למחשוב ענן. בחודש שעבר הודיעה החברה כי כץ ומייסד החברה לארי אליסון ייקחו על עצמם את תחומי האחריות של הרד לאחר שיצא לחופשה מסיבות רפואיות. עוד נמסר כי הרד ימשיך ליהנות מכל ההטבות המגיעות לו לפי החוזה, גם בחופשת המחלה. בחמש השנים שבהן כיהן כמנכ"ל עלתה אורקל ב-37%. 

 

מנכ"ל אורקל מארק הרד שמת היום מנכ"ל אורקל מארק הרד שמת היום צילום: בלומברג

 

 

19:15 - בורסות אירופה ננעלו הערב בירידות שערים, רגע לפני רגע האמת של הברקזיט מחר עם אישורו בפרלמנט הבריטי מחר של הסכם הפרישה שאליו הגיע בוריס ג'ונסון עם האיחוד האירופי. מדד הבנצ'מארק הפן-אירופי ירד ב-1.2%. מי שהוביל את הירידות היה סקטור כלי הרכב. הסקטור הושפע מהצניחה במניית רנו שצללה היום ב-11.5% לאחר אזהרת הרווח שפרסמה אתמול. מדד קאק הצרפתי איבד היום 0.7%, פוטסי הבריטי ירד ב-0.4%, ודאקס הגרמני נחלש ב-0.2%.

 

מטה רנו מטה רנו צילום: איי אף פי

 

 

18:00 - ראש השלוחה של הפד בדאלאס רוברט קפלן אמר הערב כי הווא לא בטוח אם הבנק המרכזי צריך להוריד את הריבית בישיבתו בסוף החודש. קפלן אמר בתגובות לכתבים לאחר דיון בוושינגטון: "אני נכנס לפגישה עם ראש פתוח, אבל אני לא יודע בשלב זה אם עלינו לנקוט בפעולה בפגישה באוקטובר". קפלן אמר שתמך מאוד בשתי הפחתות הריבית עד כה השנה. לדבריו, אין זה מתפקידו לעשות "מה שהשווקים רוצים" במונחים של מדיניות הריבית.

 

 

יו"ר הפד בדאלאס רוברט קפלן יו"ר הפד בדאלאס רוברט קפלן צילום: בלומברג

 

 

17:45 - המדדים בוול סטריט עברו לירידות. דאו ג'ונס מאבד 0.3%, S&P 500 יורד ב-0.2%, ונאסד"ק מפחית מערכו 0.5%. בתוך כך, מניית נטפליקס יורדת בשעה זו ביותר מ-5% לאחר פרסום הדוחות אתמול. הירידה מפתיעה, שכן מיד לאחר פרסום הדוחות במהלך המסחר המאוחר רשמה מניית ענקית הסטרימינג עליות משמעותיות. הירידות נרשמות, בין היתר, על רקע התחרות הצפויה לה מעבר לפינה מצד דיסני ואפל והעובדה שהחברה פיספסה, זה הרבעון השני ברצף, את תחזית הגידול במספר המנויים. עוד בולטת במסחר: מניית חברת טבע הישראלית שמאבדת כעת 3.2%.

 

סדרת הטלוויזיה "דברים מוזרים" של נטפליקס סדרת הטלוויזיה "דברים מוזרים" של נטפליקס צילום: Netflix

 

 

16:30 - פתיחה יציבה בוול סטריט. דאו ג'ונס ירד ב-0.1% בפתיחה, S&P 500 נותר כמעט ללא שינוי לעומת רמת הבסיס, נאסד"ק איבד מערכו  0.1%. בולטת במסחר בשעה זו: מניית ג'ונסון & ג'ונסון שמאבדת מערכה 1.8%, ומניית קוקה קולה שעולה ב-1.5% לאחר הדו"חות.

 

קוקה קולה קוקה קולה צילום: רויטרס

 

 

14:35 - בוול סטריט צפויים לפתוח בעוד שעה קלה את יום המסחר האחרון של השבוע, וכאשר בשווקים העולמיים תשומת הלב העיקרית מופנית להכרעת הפרלמנט הבריטי בשבת על הסכם הברקזיט. החוזים על המדדים בניו יורק נסחרים בשלב זה ללא תנועה מהותית.

 

 צילום: AP

 

עוד על הפרק – נאומים של ארבעה מראשי הפד, כך שיש למשקיעים למה לצפות. בין הנואמים: חבר מועצת המושלים של הפד ריצ'ארד קלרידה, ראש השלוחה של הבנק בקנזס סיטי אסתר ג'ורג', ראש השלוחה בדאלאס רוברט קפלן וראש השלוחה במיניאפוליס ניל קשקרי.

 

14:00 - קוקה קולה פרסמה את דו"חות הרבעון השלישי: הרווח למניה עמד על 60 סנט (עלייה של 60% בהשוואה לרבעון המקביל – החברה לא הציגה את נתוני הרווח הנקי המלא) והרווח המתואם עמד על 56 סנט למניה, בדומה לצפי האנליסטים. הכנסות צמחו ב-8% ל-9.5 מיליארד דולר, מעט מעל הצפי בשוק שעמד על 9.4 מיליארד דולר.

מה דעתך על מניית COCA COLA:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קוקה קולה הצליחה להתעלות או להשוות את תחזיות הרווח של האנליסטים בתשעת הרבעונים האחרונים ועל תחזיות ההכנסות של השוק ב-12 הרבעונים האחרונים. מניית קוקה קולה הנמנית על מדד דאו ג'ונס עלתה ב-13.8% מתחילת 2019, מול עלייה של 15.8% במדד עצמו בתקופה זו ועלייה של 24% במניית המתחרה הגדולה פפסיקו. קוקה קולה נסחרת בשווי של 230 מיליארד דולר ופפסיקו ב-191 מיליארד דולר.

 

 

 

מניית טסלה סגרה אתמול רצף מרשים של 9 ימי עליות - המניה טיפסה ב-0.9% ל-261.97 דולר, הרמה הגבוהה ביותר מאז ה-24 ביולי. בה בעת, היא עדיין במרחק של 32% מרמת השיא שנרשמה ב-18 בספטמבר 2017, 385.00 דולר. בעלי המניות של טסלה מודעים מן הסתם לכך שהם צפויים לרכבת הרים, שכן זוהי אחת המניה התנודתיות ביותר מבין המניות המובילות בני יורק (כך למשל רמת התנודתיות שלה גבוהה ב-50% מזו של ג'נרל מוטורס, יצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב). מחירי היעד שמציבים האנליסטים הבכירים בוול סטריט שמכסים את המניה נעים בין 140 ל-530 דולר, ומחיר היעד הממוצע, 390 דולר, גבוה ב-150% משווי המניה בשוק. המניה ירדה ב-4% לאחר פרסום הדו"ח המסכם של הרבעון השני והיא צפויה לפרסם את דוחות הרבעון השלישי ב-23 באוקטובר.

מה דעתך על מניית TESLA INC:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

13:55 - בורסות אירופה נסחרות עתה במגמה מעורבת: פוטסי יורד ב-0.1%, דאקס עולה ב-0.1% וקאק מאבד 0.4%.

 

12:00 - שוק האג"ח: המשקיעים מעכלים את נתוני המאקרו בסין, ובינתיים התשואות על האג"ח רושמות עליות קלות. התשואה על אג"ח אמריקאי ל-10 שנים עולה ל-1.7606%, והתשואה על אג"ח ל-30 שנים עולה ל-2.2456%.

 

11:05 - לאחר שאתמול כבר התקרב לשיא של חמישה חודשים, הפאונד הבריטי נחלש קלות - ב-0.1% לרמה של 1.2876 דולר. הסיבה: סגן הנגיד הבריטי, דייב רמסדן, אמר בראיון לבלומברג, שאם רה"מ ג'ונסון יצליח מחר לאשר בפרלמנט את הסכם הברקזיט, הרי שהנחיית הבנק המרכזי קובעת שיציאה נקייה של בריטניה מהאיחוד האירופי תאפשר העלאת ריבית "מוגבלת והדרגתית". היורו נסחר ביציבות סביב 1.1125 דולר.

 

 צילום: Getty

 

10:15 - בורסות אירופה נפתחו בירידות קלות לקראת ההכרעה מחר בפרלמנט הבריטי סביב סוגיית הברקזיט וההאטה בכלכלה הסינית (ראו דיווחים מוקדמים): פוטסי נחלש ב-0.4%, דאקס - ב-0.1% וקאק - ב-0.5%. מדד סטוקס 600 האזורי יורד ב-0.3% כשאת הירידות מוביל מגזר הרכב שמאבד 2.3% לאחר אזהרת הרווח שפרסמה אתמול רנו. מנייתה של יצרנית הרכב הצרפתית צונחת בעקבות כך ב-14%. מגזרי התשתיות והתקשורת עולים ב-0.3%.

 

בתוך כך מניית מפעילת הבורסה של לונדון - LSE - עולה ב-0.5% לאחר שפרסמה כי רווחיה לרבעון השלישי עלו ב-12% לעומת השנה שעברה - ל-521 מיליון פאונד. הרווח עלה ב-14% - ל-529 מיליון פאונד.

בורסת לונדון בורסת לונדון צילום: בלומברג

 

בתוך כך בורסת שנגחאי נחלשה ב-1.3% על רקע נתוני הצמיחה החלשים בסין וניקיי עלה ב-0.2%.

 

08:15 - בגזרת הסחורות: הנפט נחלש ב-01% לרמה של 53.9 דולר לחבית. הזהב נחלש ב-0.2% לרמה של 1,494.9 דולר לאונקיה.

 

07:10 - הבורסות בסין יורדות - שנגחאי ב-0.6% ושנזן ב-0.4% - לאחר פרסום נתוני התמ"ג במדינה לרבעון השלישי, ולפיהם נרשמה בו צמיחה של 6% בלבד לעומת השנה שעברה. מדובר בקצב הנמוך ביותר מזה 27 שנים. צפי האנליסטים עמד על 6.1% והצמיחה ברבעון השני עמדה על 6.2%. זאת בהשפעת מלחמת הסחר עם ארה"ב, וסין מסרה שעל האמריקאים להסיר את המכסים שהטילו על כלכלתה. במקביל האנג סנג יורד ב-0.1%, ניקיי עולה ב-0.1%, קוספי יורד ב-0.2% ובורסת סידני מאבדת 0.6% בהובלת מניות הבנקים. מדד MSCI האזורי יורד ב-0.1%. הין היפני נחלש ב-0.1% ונסחר סביב 108.6 ין לדולר.

 

נתון מאקרו חשוב נוסף ביבשת: מדד המחירים לצרכן ביפן עלה בחודש שעבר ב-0.3% כך שהקצב האינפלציה במדינה הוא הנמוך מזה כמעט שנתיים וחצי. הסיבה העיקרית לנתון: ירידה במחירי הנפט, מה שהוביל לירידה של כמעט 7% במחירי הדלק במדינה. נתון האינפלציה לחודש אוגוסט עמד על עלייה של 0.5%, והיא נמצאת עתה מתחת ליעד הבנק המרכזי - 2%. הנגיד הארוהיקו קורודה אמר שלא יהסס לנקוט בצעדי הקלה במידת הצורך.

 

ברקע למסחר ניתן לציין את העליות שנרשמו אמש בוול סטריט ואת הכרזת בריטניה והאיחוד האירופי כי הגיעו להסכם ברקזיט, שעל אישורו ידון מחר הפרלמנט הבריטי.

 

בורסת שנזן בורסת שנזן צילום: בלומברג

 

בטל שלח
  לכל התגובות
  x