$
בורסת ת"א

טוגדר תתחיל לגדל קנאביס באופן מסחרי לשוק המקומי

החברה קיבלה אישור עמידה בתקן IMC-GAP המאפשר את תחילת ההפצה המסחרית - בכך עלה מספר המגדלים המחזיקים באישור ל-16; טוגדר צופה כי תוציא מוצרים לבתי המרקחת כבר ברבעון הראשון של 2020. המנכ" ניסים ברכה: "נוכיח יכולת מסחרית גם בארץ וגם בחו"ל"

צלי גרינברג 11:4316.10.19

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר פארמהמדווחת הבוקר (ד') על קבלת אישור לעמידה בתקן גידול מסחרי של קנאביס רפואי (IMC-GAP), לאחר שעברה את מבדק 180 השתילים שגידלה החל מהרבעון השלישי של 2019. החברה הנסחרת בבורסת תל אביב בשווי 142.8 מיליון שקל צופה קבלת רישיון גידול מהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) הנדרש לתחילת פעילותה בימים הקרובים.

 

בכך תהפוך טוגדר למגדלת הקנאביס הרפואי ה-16 במספר המאושרת לפעול בישראל, והחברה צופה כי מוצריה יגיעו לבתי המרקחת כבר ברבעון הראשון של 2020. לחברה אין מפעל ייצור בישראל, אך היא מודיעה כי חתמה על הסכמי ייצור עם מפעל הקנאביס הרפואי 'פנקסיה', הנסחר בבורסה בתל אביב תחת שם השלד 'הרודיום' - עימו התמזגה פנקסיה.

 

מה דעתך על מניית טוגדר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ניסים ברכה, מנכ״ל טוגדר פארמה, אמר לכלכליסט: "אנו ממשיכים במתווה התוכניות העיסקיות של החברה. האסדרה החדשה של משרד הבריאות מאפשרת לכל החברות, הוותיקות והחדשות כאחד, לספק מוצרי קנאביס רפואי למטופלים. טוגדר פונה הן לייצוא, לכשייפתח, והן לשוק המקומי, שבו היא כבר פעילה במסגרת 'קנאבליס', שרכשנו בחודש יוני האחרון.

 

אנו עדיין אומדים את היקף השתילה הרלוונטי עבורנו לקציר הראשון בתחילת 2020, בהתחשב ביישום האסדרה החדשה (רפורמת הקנאביס של משרד הבריאות - צ"ג) ומתוקף צו הביניים שהוציא בג"ץ, המאריך את האסדרה הישנה (טרום רפורמת הקנאביס - צ"ג). אנו כבר נמצאים בהסכמים עם מפעל קנאביס מאושר GMP (התקינה הנדרשת למפעלים לפעילות קנאביס רפואי במסגרת הרפורמה - צ"ג) ובכוונתנו להוכיח יכולת מסחרית גם בארץ וגם בחו"ל".

 

לטוגדר חממות לגידול קנאביס רפואי במועצה אזורית אשקלון בשטח של 20 אלף מ"ר, לגביהם קיבלה את אישור היק"ר, אך החברה עדיין לא תיכננה את הכמות המסחרית הראשונה שתחל לגדל לטובת יציאה לשוק ברבעון הראשון של 2020. לחברה גם חוות גידול קנאביס רפואי באוגנדה בשטח של 50 אלף מ"ר, שקיבלה תקן GAP-CUMCS, אשר מבוסס על הנחיות ארגון הבריאות העולמי ונדרש לגידול חקלאי המיועד למדינות אירופה.

 

 

מנכ"ל טוגדר ניסים ברכה מנכ"ל טוגדר ניסים ברכה צילום: מתן נעים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x