שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קנביט: אורית נוקד מסיימת תפקידה כדירקטורית, פרופ' איציק אשכנזי יחליף אותה

נוקד עוזבת לאחר פחות משנה. גורמים בשוק ההון מייחסים זאת להימנעותה מאישור רכישת הפעילות הישראלית של תיקון עולם על ידי קנביט ולראיון שלה בערוץ 13 בו ענתה כי היא סבורה שהחברה מתומחרת גבוה וכי היא אינה מושקעת בה

צלי גרינברג 17:5013.10.19

חברת הקנאביס הרפואי קנביט הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 219 מיליון שקל, דיווחה היום (א'), כי השרה לשעבר אורית נוקד סיימה את תפקידה כדירקטורית בלתי תלויה בחברה החל מ-10 לאוקטובר השנה, לאחר כהונה של כ-11 חודשים בלבד.

 

גורמים בשוק ההון אמרו לכלכליסט, כי הסיבה לאי הארכת כהונתה של נוקד נוגעת, ככל הנראה, להימנעותה בהצבעת הדירקטוריון על אישור עסקת רכישת הפעילות הישראלית של תיקון עולם, ובשל ראיון טלפוני שנתנה לערוץ 13 בכתבה שכותרתה "בועת הקנאביס" בחודש יולי האחרון, במסגרתו ענתה כי היא חושבת שהחברה מתומחרת גבוה, ולשאלה אם היא מושקעת בה ענתה "לא, מה פתאום".

 

קנביט מדווחת עוד על מינויו של פרופ' איציק אשכנזי, רופא פיקוד העורף, שהיה זה שהציל את שירן פרנקו לאחר רעידת האדמה שפקדה את טורקיה לפני 20 שנה, כדירקטור בלתי תלוי. אשכנזי, בעל מומחיות רפואית בתחום העיניים המשמש כיום, בין היתר, כיועץ רפואי בתחום אסונות המוניים ברחבי העולם, יחליף את נוקד בדירקטוריון.

 

בחמש השנים האחרונות כיהן אשכנזי כדירקטור במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן .מאז 2007 ועד היום הוא לוקח חלק בפעילות הומניטרית להצלת חיים. בין השאר אשכנזי השתתף בהכנת ברזיל למצבי חירום לקראת האולימפיאדה ב-2016, ושימש מנהל תחום המנהיגות של אוניברסיטת הרווארד בשנים 2001 עד 2013.

 

אורית נוקד אורית נוקד צילום: אוראל כהן

 

איתן בן אליהו, יו"ר קנביט, אמר לכלכליסט: "נוקד סיימה את תפקידה. פרופ' איציק אשכנזי יחליף אותה כדירקטור בלתי תלוי. אנו מאמינים שהוא מתאים מאוד לחברה ושמדובר בחיזוק טוב עבורנו. פרופ' אשכנזי מתמצה בעסקים, כיהן כאלוף משנה בצבא, ומכיר את עולם הרפואה מפרספקטיבת מאקרו ומיקרו כאחד".

 

קנביט החלה את פעילותה בחוות גידול באזור ים המלח. לאחרונה סגרה עם צחי כהן, הבעלים של מגדלת הקנאביס הוותיקה תיקון עולם, על רכישת פעילותה העסקית של האחרונה בישראל תמורת 42 מיליון דולר ותמלוגים. בנוסף, הצדדים סיכמו על תוספות כספיות שיינתנו בהתאם לעמידה באבני דרך שונים.

 

קנביט מצוייה בהסכמים לפיתוח תרופות וקוסמטיקה עם חברת הקנאביס הרפואי פנקסיה, שהתמזגה בסוף ספטמבר לחברה הציבורית הרודיום, ושימוש במדיקל סנטר בהרצליה כמקום חלוקה ומחקר למוצריה. בנוסף, החברה רכשה את הזכויות למחקר של יו"ר הוועדה המדעית שלה, פרופ' רפאל משולם, לפיתוח תרופה למלנומה (סרטן עור), נוירובלוסטמה (סרטן שמקורו במערכת העצבית המקיפה ושכיח בעיקר בקרב ילדים) וגלאובלסטומה (סרטן מוח), באמצעות תכשירים מסונתזים בעלי פעילות קנבואידית (CBD). החברה גם הקימה לאחרונה קרן השקעות וחממה לחברות קנאביס, המשקיעה עד 20 מיליון שקל מכספי החברה למשך שנתיים, לטובת איתור מנועי צמיחה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x